MiastoWiadomości

Wszystkich Świętych dniem zadumy i wspomnień (foto, wideo)

Święto, które dawna obchodzimy 1 listopada, dawno temu obchodzono 13 maja. Dzisiejsze święto to jedyny dzień w roku, kiedy na cmentarzach odprawiane są msze święte a przy grobach gromadzą się rodziny, które mają okazję powspominać swoich bliskich.

Wszystkich Świętych dniem zadumy i wspomnień (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Całe rodziny odwiedzają jasielskie nekropolie z okazji dnia Wszystkich Świętych. Jutro również będzie tłoczno, bowiem obchodzony jest Dzień Zaduszny.Zgodnie z tradycją katolicy modlą się za wszystkich wiernych zmarłych, których dusze według przebywają teraz w czyśćcu.

Wszystkich Świętych dniem zadumy i wspomnień (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Kwesta na rzecz zabytków na Starym Cmentarzu

Od wczoraj, już po raz trzeci na Starym Cmentarzu w Jaśle odbywa się kwesta, z której dochód przeznaczony zostanie na renowację najbardziej zaniedbanych zabytkowych nagrobków jasielskiej nekropolii.

Wszystkich Świętych dniem zadumy i wspomnień (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Ze środku zebranych w ubiegłych latach udało się odnowić figurę świętego Jana Ewangelisty oraz nagrobek Pietrzyckich z ,,Pietą”.

Zbiórkę przeprawadzają samorządowcy w asyście z harcerzami i młodzieżą z I Liceum Ogólnokształcącego im. króla Stanisława Leszczyńskiego.

Zobacz również:


(PJ)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gratuluje
Gratuluje
2024 lat temu

Przemku! DzięRkuję za chwile zadumy.. Ta muzyka w tle filmiku wprowadziła mnie we łzy..

Ewa
Ewa
2024 lat temu

Proponuje wyremontować bramę, bo grozi zawaleniem.Może dojść do tragedii.

keller
keller
2024 lat temu

..było pięknie i uroczyście tylko szkoda że tyśiace ludzi,miejscowych i niestey przyjezdnych poruszało sie w całkowitych ciemnosciach po parkingu !!! tak niewiele wystarczyło-troszkę POMYŚLEĆ i włączyć oświetlenie parkingu troszkę wcześniej . Policja i Straż Miejska nie wpadła na ten pomysł poinformowania o tym odpowiednich służb, tylko stali w ciemności i udawali OK !!! plama dla magistratu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

XX
XX
2024 lat temu

fajnie zrobiony filmik:)

józiek
józiek
2024 lat temu

Nie lubię chodzić na cmentarz w dniach 1,2 listopada,boję się tłumów i ryku głośnika tubowego miejscowego proboszcza.Chodzę w tych dniach na cmentarze z I-szej wojny światowej i tam sam zapalam sobie świeczki.Cmentarz gdzie leża moi bliscy i znajomi odwiedzam gdy nie ma na nich tłumów.Czy jestem nienormalny?

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x