MiastoWiadomości

XIII Sesja Rady Powiatu w Jaśle

Zmiany w planie wydatków budżetu Powiatu Jasielskiego na inwestycje i zakupy inwestycyjne na 2015 rok, uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jasielskiego na lata 2015 – 2024 oraz zatwierdzenie do realizacji przez PUP w Jaśle projektu „Aktywizacja osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie jasielskim” to jedne z ważniejszych punktów, odbytej w dniu 9 września, XIII Sesji Rady Powiatu w Jaśle.

XIII Sesja Rady Powiatu w Jaśle

Uchwalenie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jasielskiego na lata 2015 – 2024 związane jest z rozbudową Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. To właśnie w związku z tą inwestycją Powiat Jasielski w 2016 roku planuje zaciągnięcie kredytu bankowego (18 mln zł), który będzie spłacany w latach 2017 – 2024.

Zmiany w planie wydatków budżetu Powiatu Jasielskiego na inwestycje i zakupy inwestycyjne na 2015 rok uchwalone przez Radę Powiatu dotyczyły przede wszystkim przebudowy dróg powiatowych. Na przebudowę drogi Nr 1845R Szebnie – Chrząstówka – Przybówka w zmienionym planie przeznaczono 350 tys. zł. Ponadto Rada zadecydowała również o wprowadzeniu do powiatowego planu wydatków budżetowych przebudowy dróg Lipnica Górna – Wróblowa, Wrocanka – Tarnowiec – Potakówka oraz drogi powiatowej przez wieś Sadki.

Radni przyjęli także uchwałę w sprawie przystąpienia do realizacji i zabezpieczenia środków finansowych na realizację zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1828R Siepietnica – Święcany – Lisów – etap II”. Inwestycja ta zostanie zrealizowana w 2016 roku pod warunkiem uzyskania dofinansowania ze środków budżetu państwa w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”.

Rada wyraziła również zgodę na zaciągnięcie zobowiązania na rok 2016 w wysokości 100 tys. zł na realizacją zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1860R Trzcinica – Jareniówka”. Kwota ta pozwoli na wszczęcie postępowania i udzielenie zamówienia publicznego na opracowanie dokumentacji rozbudowy tej drogi na odcinku w km 0+831 – 3+510 w zakresie niezbędnym do uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Poza punktami dotyczącymi inwestycji, w porządku obrad Rady znalazły się również kwestie aktywizacji osób bezrobotnych oraz przyznawania nagród sportowcom z terenu Powiatu Jasielskiego. Podczas sesji radni zatwierdzili do realizacji przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle projekt pn. „Aktywizacja osób powyżej 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie jasielskim”. Był to niezbędny warunek przystąpienia PUP do realizacji przedsięwzięcia, którego wartość wynosi 2 862 tys. zł. Przyjęto również „Regulamin przyznawania nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe”. Na podstawie uchwalonych regulacji Zarząd Powiatu będzie mógł corocznie przyznawać nagrody pieniężne lub rzeczowe sportowcom osiągającym sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

granice uszczelniac..patrole w pelnym rynsztunku bojowym. angela solidarnie wypycha tych co zaprosila..

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x