r e k l a m a
MiastoWiadomości

XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży – Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi po raz 9 najlepsze

W dniu 1 czerwca br. odbędzie po raz XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Od 9 lat uczniowie Gimnazjum Nr 2 corocznie uczestniczą w obradach Sejmu.

XVII Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży – młodzież z Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi po raz 9 najlepsza.

Na jeden dzień ławy sejmowe zapełniają się młodymi ludźmi, którzy obradują nad sprawami ważnymi dla przyszłości młodych Polaków. Nasze województwo będzie reprezentowane przez 30 posłów. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Projekt: Polska i Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Tegoroczny konkurs o mandat posła SDiM odbył się pod hasłem „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej”. Dwuosobowe drużyny miały za zadanie przygotować pięć propozycji działań wolontariackich i zaprezentować je szerokiej publiczności, aby zachęcić do działań na rzecz innych ludzi.

7 drużyn z Gimnazjum Nr 2 z O. I. w Jaśle podjęło „rękawicę”. Uczniowie opracowali wiele różnorakich propozycji dla młodych ludzi i także dorosłych, jak praca w schronisku dla zwierząt lub zbiórki karmy, ochrona środowiska i propagowanie segregowania odpadów, praca z dziećmi w świetlicach szkolnych, wizyty w szpitalu u chorych dzieci, organizacja zbiórek charytatywnych, realizacja projektów jak zbiórka autografów i późniejsza ich licytacja. Więcej propozycji można zobaczyć na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej.

20 kwietnia otrzymaliśmy wyniki rekrutacji, 3 drużyny czyli sześciu uczniów (Dominika Żółtek i Tomasz Racławski z klasy II, Gabriela Kiszka i Ilona Witkoś z klasy III f pod opieką p. Ilony Dranki oraz Monika Mickiewicz z kl. II g i Szymon Inglot z kl. III d pod opieką p. Wiesława Hapa), otrzymało mandaty. Dominika Żółtek i Tomasz Racławski, zostali zakwalifikowani dodatkowo do pracy w komisji sejmowej, której obrady odbędą się już 7 i 8 maja w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i zapraszamy każdego do pracy jako wolontariusza.

Ilona Dranka

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X