MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Uczniowie Gimnazjum Nr 2 w Jaśle znów w Sejmie Dzieci i Młodzieży

Gimnazjum Nr 2 w Jaśle może świętować 10 – lecie reprezentowania województwa podkarpackiego w Sejmie, rzecz jasna Sejmie Dzieci i Młodzieży. W dniu 20 kwietnia zostały ogłoszone wyniki konkursu o mandat posła SDiM. Dwóch uczniów tej szkoły Karol Machowski i Mateusz Węgrzyn otrzymali to prestiżowe wyróżnienie.

XVIII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży już 1 czerwca

Znaleźli się w grupie 30 młodych posłów z Podkarpacia (gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich) i 1 czerwca wyjadą do Warszawy, aby zasiąść w sejmowych ławach i rozmawiać o sprawach ważnych dla młodych ludzi. Posłowie tego nietypowego na skalę światową sejmu uchwalają w ciągu jednego dnia uchwały, które przedstawiane są Sejmowi RP. Być może posłowie zaczerpną jakieś postulaty od młodych ludzi.

Podopieczni nauczycieli – Ilony Dranki i Wiesława Hapa – podtrzymali w ten sposób bardzo dobre wyniki w tym ogólnopolskim konkursie, w którym uczniowie tej szkoły corocznie w trakcie całej dekady osiągają znaczące sukcesy i mają w Sejmie Dzieci i Młodzieży swych posłów

(ID)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
klx
klx
2024 lat temu

ciekawe dlaczego nigdzie nie pisało o takim konkursie. Na pewno sam wziąłbym udział.

agnes
agnes
2024 lat temu

ja byłam rowniez laureatką tego konkursu z gim nr 2 , aczkolwiek kilka lat temu, bo obecnie jestem na studiach. tylko jakos wtedy nikt nie pisał na necie o tym 🙁 ale fajnie bylo w sejmie:):)

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x