InwestycjeWiadomości

Zgoda na budowę centrum sportów walki

Rada Miejska Jasła na sesji 18 maja br. wyraziła zgodę na budowę Podkarpackiego Centrum Sportów Walki w Jaśle. Inwestycja o wartości 6 mln 243 tys. 250 zł będzie realizowana pod warunkiem uzyskania dofinansowania z Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego.

Zgoda na budowę centrum sportów walki

– Na to zadanie wstępnie mamy przyznane dofinansowanie w wysokości 1 miliona 650 tysięcy złotych z ministerstwa sportu poprzez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego – powiedział burmistrz Jasła Ryszard Pabian, przedstawiając Radzie projekt uchwały. – Inwestycja w tej chwili jest na etapie wydanego pozwolenia na budowę, gdyż w poprzedniej kadencji podjęto uchwałę o przygotowaniu projektu budowlanego i projektu technicznego. Te projekty zostały wykonane, a dwa tygodnie temu wydane zostało pozwolenie na budowę.

Według przyjętych założeń Podkarpackie Centrum Sportów Walki w Jaśle ma powstać w latach 2015 – 2017. RMJ zgodziła się na wydatkowanie na ten cel 1,5 mln zł w bieżącym roku oraz 2,55 mln zł w przyszłym (2016 r.) i prawie 2,2 mln zł w roku 2017, upoważniając jednocześnie burmistrza do samodzielnego zaciągania zobowiązań finansowych w podanej wysokości w latach 2016 i 2017.

W nowej hali ułożone zostaną 3 profesjonalne maty o wymiarach 10 x 10 m, na których można będzie nie tylko trenować, ale także rozgrywać zawody judo, karate i innych sztuk walki. Na trybunach przewidziano 156 miejsc siedzących. W budynku będą również pomieszczenia klubowe, na zapleczu – szatnie i sanitariaty, a na piętrze – pomieszczenia techniczne.

Sejmik Województwa Podkarpackiego uchwałą przyjętą 30 marca br. przyznał na budowę w Jaśle Podkarpackiego Centrum Sportów Walki dofinansowanie w wysokości 1,65 mln zł, w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Podkarpackiego. Ostateczną decyzję o dofinansowaniu tego zadania, ujętego w programie wojewódzkim podejmie Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Jak podczas sesji zapewnił radnych burmistrz Ryszard Pabian, Miasto Jasło dołoży wszelkich starań, aby na budowę PCSW pozyskać jeszcze inne, dodatkowe fundusze, w celu zmniejszenia wkładu własnego.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x