InwestycjeWiadomości

Zielony rynek czekają zmiany?

Miasto przygotowuje się do składania wniosku w ramach programu „Mój Rynek”, którego ogłoszenie zapowiadane jest na październik br. Pozwoli to na dofinansowanie inwestycji polegającej między innymi na zadaszeniu targowiska. Przygotowywany jest już projekt budowlany nowego zagospodarowania zielonego rynku, według którego ma powstać:  zadaszenie, stanowiska handlowe, nowa nawierzchnia placu, a także węzeł higieniczno-sanitarny dla sprzedających artykuły spożywcze.

Zielony rynek czeka rewitalizacja?

Obecnie targowisko na placu Bartłomieja swym wyglądem pozostawia wiele do życzenia. Chcemy zrobić wszystko, aby poprawić warunki pracy właścicieli stoisk, a także sprawić, by kupujący mieli lepszy dostęp do oferowanych przez kupców produktów – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Głównym założeniem projektowym jest poprawienie funkcjonalności placu zarówno dla klientów, jak i ludzi, dla których „targowica” jest miejscem pracy. Większe otwarcie placu dla kupujących
i możliwość lepszej ekspozycji towarów dla handlujących. W tej chwili wąskie ławki i wąskie przejścia pomiędzy nimi powodują, że sam środek placu jest praktycznie niewykorzystywany. Nowe zagospodarowanie zielonego rynku ma to zmienić.

Zielony rynek czeka rewitalizacja?

Stoiska zaprojektowane są w taki sposób, aby plac stał się bardziej przestrzenny, czytelny
i uporządkowany, a to będzie ułatwiać kupującym dostęp do oferowanych towarów. Ławy  tworzą przymknięte bardziej bezpieczne enklawy dla sprzedających, oddzielając ich od ciągów komunikacyjnych dla kupujących. W związku ze znaczną poprawą handlu przy zapewnieniu możliwości parkowania samochodów dla klientów proponujemy lokalizacje bezpośrednio na płycie placu zespołu parkingów od strony północnej i zachodniej
– tłumaczy architekt Magdalena Łachańska.

Środki na budowę i modernizację targowisk w ramach programu „Mój Rynek” mają pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 z działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej”. Dotacja na budowę targowiska będzie mogła wynieść do 1 mln zł. Będą się o nią mogły ubiegać gminy i związki gminne. Dofinansowanie będzie jednak przyznawane tylko na targowiska usytuowane w miejscowościach liczących do 50 tys. mieszkańców.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bohdan
Bohdan
2024 lat temu

Brawo,brawo! Imć pan na urządzie Czernecki wiochę zaczyna z Jasła czynić.Ba,nawet już wsadził przedramię po adekwatny środek unijny na budowę słusznego bazaru.Ponoć trwają prace nad pozyskaniem terenów pod plantacje buraków??? Chce się żyć!!!

jack_daniels
jack_daniels
2024 lat temu

wreszcie inwestycja o ktorej mowi sie od kilku lat znajdzie swoj final, zamiast wszechobecnego ”chlewu”, bedzie ladnie i nowoczesnie, oby tak dalej…

Jozie
Jozie
2024 lat temu

Mam nadzieje ze coś z tego będzie, bo naprawdę ta cześć miasta wygląda jak przedmieścia Kalkuty, a przecież to ścisłe centrum

wilk
wilk
2024 lat temu

to jedyny dobry pomysl jak do tej pory ale tak czy siak jaslo cofa sie w rozwoju

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

Niech mi który: „jaśnie wykształcony, oświecony przyszły poseł ,czy senator” wyjaśni i odpowie na tak często zadawane pytanie – jak żyć :
– za najniższą krajową aby wystarczyło minimum potrzebne do egzystencji { mieszkanie , jedzenie i ubranie},
– w chorej demokracji i braku równego dostępu wszystkich grup społecznych do decydowania o losach kraju
– dlaczego wszyscy uchylają się od odpowiedzi – na czele z Donaldem……..budowniczym drugiej Irlandii i innymi ,którzy nas okradali i okradają, czy chcą okradać …..?????

Propagandator
Propagandator
2024 lat temu

To to to jest super kiełbasa wyborcza bo już co wybory to mówią o tym zadaszeniu he

tolerancyjna
tolerancyjna
2024 lat temu

huligani beda mieli co niszczyc,tak samo jak przystanki autobusowe.Niestety……

ixi
ixi
2024 lat temu

tylko zeby na jakosci nie „oszczedzali”, bo bedzie popelina i kicz…ale generalnie – b. dobry pomysl!

czarny
czarny
2024 lat temu

to dobra widomość bo sposób i higiena sprzedaży produktów spożywczych urąga wszelkim standartom -sery ,mleko itd leża bezposrednio na chodniku lub jezdni na ktora chwile wczesniej sikały psy lub koty.

do chore państwo
do chore państwo
2024 lat temu

Wyper…j z tymi wypocinami…w każdy wątek je wciskasz…trollu

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x