InwestycjeWiadomości

Zielony rynek na nowo

Miasto Jasło uzyskało dofinansowanie na przebudowę zielonego rynku w Jaśle. Całkowity koszt projektu wynosi 1.509.324,35 zł, wartość dofinansowania to 920.319,00 zł. Głównym założeniem projektowym jest poprawienie funkcjonalności placu zarówno dla klientów jaki i ludzi, dla których „targowica” jest miejscem pracy. Prace przy modernizacji mają rozpocząć się pod koniec września tego roku, a zakończyć w kwietniu przyszłego roku.

Zielony rynek na nowo

Według nowego zagospodarowania zielonego rynku ma powstać: zadaszenie, stanowiska handlowe, nowa nawierzchnia placu, a także węzeł higieniczno-sanitarny dla sprzedających artykuły spożywcze. – Zielony rynek po modernizacji to 105 stanowisk pracy i 700 metrów zadaszenia tych stanowisk. Myślę, że wszyscy producenci, którzy będą chcieli w Jaśle sprzedawać swoje produkty, będą mogli to uczynić w warunkach naprawdę dobrych. Poza tym bezpośrednio przy tych stoiskach powstanie ponad dwadzieścia miejsc parkingowych, tak by każdy szybko i sprawnie mógł zrobić sobie zakupy – mówi A.Czernecki, burmistrz Jasła.

Zielony rynek na nowo

Stoiska zaprojektowane są w taki sposób, aby plac stał się bardziej przestrzenny, czytelny i uporządkowany, a to będzie ułatwiać kupującym dostęp do oferowanych towarów. Ławy tworzą przymknięte bardziej bezpieczne enklawy dla sprzedających oddzielając ich od ciągów komunikacyjnych dla kupujących. W związku ze znaczną poprawą handlu przy zapewnieniu możliwości parkowania samochodów dla klientów zaproponowano lokalizacje bezpośrednio na płycie placu zespołu parkingów od strony północnej i zachodniej.

Zielony rynek na nowo

Wniosek pn. ,,Przebudowa placu targowego- Zielonego Rynku w Jaśle” złożony został w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objęty Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013. Całkowity koszt projektu wynosi 1.509.324,35 zł, wartość dofinansowania 920.319,00 zł.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kam
kam
2024 lat temu

O jak fajnie! Nareszcie konkrety i to w jakim temacie!
Gratuluję i czekam na efekty!

🙂

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

a gdzie teraz samochody handlarzy będą parkować??

Janek
Janek
2024 lat temu

W bieździedzy przy parku miejskim!

osobnicok
osobnicok
2024 lat temu

jo proponuje w łosobnicy kole Żejski

LIZODROPULOS
LIZODROPULOS
2024 lat temu

Piękno nie zawsze oznacza gospodarność.Bywa,że jest ukrytą płachtą własnej próżności!!!!

jasiu
jasiu
2024 lat temu

A pisiu będzie gdzieś można zrobić?

do Anonim
do Anonim
2024 lat temu

Na parkingu starostwa.

CHORE PAŃSTWO !!!
CHORE PAŃSTWO !!!
2024 lat temu

To w konsekwencji – będzie więcej stoisk dla sprzedających, czy mniej , {przy zachowaniu obecnego metrażu przypadającego na 1 sprzedającego} a jeśli mniej , to czy takie działania można podciągać pod rozwój gospodarczy regionu….???

jaś
jaś
2024 lat temu

powinni to targoisko przenieść do Gorajowic pod las,w mieście jest dość sklepów które dają prace,płacą podatki i mają legalny towar…

targowica
targowica
2024 lat temu

do Jaś ty musisz się wyprowadzić koniecznie pod las tam już paru mieszka twojego pokroju,a zaczynali swój biznes od targowicy

Jolanta
Jolanta
2024 lat temu

Ja pamiętam,że do Jasła na targi przyjeżdżali również sprzedawcy z innych rejonów kraju.Przyjeżdżali z Sandomierza,Tarnobrzegu min. z jabłkami.Przyjeżdżali z owocami i warzywami.Wtedy była prawdziwa targowica.Ceny konkurencyjne.A teraz?Miejscowi handlarze opanowali cały plac i jak przyjedzie ktoś inny to zaraz go wyrzucają.Może by tak przy przebudowie placu pamiętać również o tych,którzy chcieli by przyjechać ze swoim towarem?

pomidor
pomidor
2024 lat temu

kasy fiskalne im założyc i skończy sie mafia na targowisku, a wtedy babcia, co ma parę grządek sprzeda parę rzodkiewek i coś zarobi na chleb.

bhp
bhp
2024 lat temu

fajna sprawa,tylko dlaczego nie porządkuje się również dziadostwa obok cmentarza gdzie każdy jak chce tak ustawia blaszaki,foliowe zadaszenia.Tam rzeczywiście jest księżycowy widok,który często spotyka się w krajach azjatyckich.

pomidor
pomidor
2024 lat temu

Panie burmistrzu a może pan da mi kasę na zrobienie parkingu przed moim sklepem żeby klienci mogli sobie zrobić spokojnie zakupy a nie martwić się czy straż miejska da mu mandat bo przekroczył czas na parkowanie?Ja zatrudniam paru pracowników , płacę podatki które trafiają do miejskiej kasy,płacę za śmieci najwyższą stawkę która trafia do kasy miasta a pan będzie im budował targowisko za które zapłacę ja i wielu uczciwych sklepikarzy z Jasła .Taki(Trzmiel)czy(serwatka)czy(siwa babka)dorabiają się bez podatka. sześć miesięcy handlu w lecie,6miesiecy na L4 w zimie żyć nie umierać wszystko z moich podatków i składek na zus a może pan… Czytaj więcej »

Back to top button
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x