r e k l a m a
InwestycjeWiadomości

Zielony rynek na nowo

Miasto Jasło uzyskało dofinansowanie na przebudowę zielonego rynku w Jaśle. Całkowity koszt projektu wynosi 1.509.324,35 zł, wartość dofinansowania to 920.319,00 zł. Głównym założeniem projektowym jest poprawienie funkcjonalności placu zarówno dla klientów jaki i ludzi, dla których „targowica” jest miejscem pracy. Prace przy modernizacji mają rozpocząć się pod koniec września tego roku, a zakończyć w kwietniu przyszłego roku.

Zielony rynek na nowo

Według nowego zagospodarowania zielonego rynku ma powstać: zadaszenie, stanowiska handlowe, nowa nawierzchnia placu, a także węzeł higieniczno-sanitarny dla sprzedających artykuły spożywcze. – Zielony rynek po modernizacji to 105 stanowisk pracy i 700 metrów zadaszenia tych stanowisk. Myślę, że wszyscy producenci, którzy będą chcieli w Jaśle sprzedawać swoje produkty, będą mogli to uczynić w warunkach naprawdę dobrych. Poza tym bezpośrednio przy tych stoiskach powstanie ponad dwadzieścia miejsc parkingowych, tak by każdy szybko i sprawnie mógł zrobić sobie zakupy – mówi A.Czernecki, burmistrz Jasła.

Zielony rynek na nowo

Stoiska zaprojektowane są w taki sposób, aby plac stał się bardziej przestrzenny, czytelny i uporządkowany, a to będzie ułatwiać kupującym dostęp do oferowanych towarów. Ławy tworzą przymknięte bardziej bezpieczne enklawy dla sprzedających oddzielając ich od ciągów komunikacyjnych dla kupujących. W związku ze znaczną poprawą handlu przy zapewnieniu możliwości parkowania samochodów dla klientów zaproponowano lokalizacje bezpośrednio na płycie placu zespołu parkingów od strony północnej i zachodniej.

Zielony rynek na nowo

Wniosek pn. ,,Przebudowa placu targowego- Zielonego Rynku w Jaśle” złożony został w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objęty Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007- 2013. Całkowity koszt projektu wynosi 1.509.324,35 zł, wartość dofinansowania 920.319,00 zł.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

14
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
pomidorbhpJolantatargowicajaś Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kam
Gość
kam

O jak fajnie! Nareszcie konkrety i to w jakim temacie!
Gratuluję i czekam na efekty!

🙂

bhp
Gość
bhp

fajna sprawa,tylko dlaczego nie porządkuje się również dziadostwa obok cmentarza gdzie każdy jak chce tak ustawia blaszaki,foliowe zadaszenia.Tam rzeczywiście jest księżycowy widok,który często spotyka się w krajach azjatyckich.

pomidor
Gość
pomidor

kasy fiskalne im założyc i skończy sie mafia na targowisku, a wtedy babcia, co ma parę grządek sprzeda parę rzodkiewek i coś zarobi na chleb.

Jolanta
Gość
Jolanta

Ja pamiętam,że do Jasła na targi przyjeżdżali również sprzedawcy z innych rejonów kraju.Przyjeżdżali z Sandomierza,Tarnobrzegu min. z jabłkami.Przyjeżdżali z owocami i warzywami.Wtedy była prawdziwa targowica.Ceny konkurencyjne.A teraz?Miejscowi handlarze opanowali cały plac i jak przyjedzie ktoś inny to zaraz go wyrzucają.Może by tak przy przebudowie placu pamiętać również o tych,którzy chcieli by przyjechać ze swoim towarem?

targowica
Gość
targowica

do Jaś ty musisz się wyprowadzić koniecznie pod las tam już paru mieszka twojego pokroju,a zaczynali swój biznes od targowicy

jaś
Gość
jaś

powinni to targoisko przenieść do Gorajowic pod las,w mieście jest dość sklepów które dają prace,płacą podatki i mają legalny towar…

CHORE PAŃSTWO !!!
Gość
CHORE PAŃSTWO !!!

To w konsekwencji – będzie więcej stoisk dla sprzedających, czy mniej , {przy zachowaniu obecnego metrażu przypadającego na 1 sprzedającego} a jeśli mniej , to czy takie działania można podciągać pod rozwój gospodarczy regionu….???

do Anonim
Gość
do Anonim

Na parkingu starostwa.

jasiu
Gość
jasiu

A pisiu będzie gdzieś można zrobić?

LIZODROPULOS
Gość
LIZODROPULOS

Piękno nie zawsze oznacza gospodarność.Bywa,że jest ukrytą płachtą własnej próżności!!!!

osobnicok
Gość
osobnicok

jo proponuje w łosobnicy kole Żejski

Janek
Gość
Janek

W bieździedzy przy parku miejskim!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

a gdzie teraz samochody handlarzy będą parkować??

pomidor
Gość
pomidor

Panie burmistrzu a może pan da mi kasę na zrobienie parkingu przed moim sklepem żeby klienci mogli sobie zrobić spokojnie zakupy a nie martwić się czy straż miejska da mu mandat bo przekroczył czas na parkowanie?Ja zatrudniam paru pracowników , płacę podatki które trafiają do miejskiej kasy,płacę za śmieci najwyższą stawkę która trafia do kasy miasta a pan będzie im budował targowisko za które zapłacę ja i wielu uczciwych sklepikarzy z Jasła .Taki(Trzmiel)czy(serwatka)czy(siwa babka)dorabiają się bez podatka. sześć miesięcy handlu w lecie,6miesiecy na L4 w zimie żyć nie umierać wszystko z moich podatków i składek na zus a może pan… Czytaj więcej »

Close
X