r e k l a m a
MiastoWiadomości

Zmarł Jan Małek

fot. archiwum

3 maja br. zmarł Jan Małek, jasielski społecznik, radny Rady Miejskiej Jasła trzech kadencji, przewodniczący Zarządu Osiedla Hankówka w latach (1999-2003).

Jan Małek (ur. 26 czerwca 1927 roku)  był od wielu lat społecznikiem, podjął się również działalności samorządowej. Przez trzy kadencje (1990-1994, 1994-1998, 1998-2002) był aktywnym radnym Rady Miejskiej Jasła. Angażował się na terenie osiedla Hankówka, gdzie m.in. w latach 1999-2003 pełnił funkcję przewodniczącego Zarządu Osiedla. Sporo też uczynił dla powstania na terenie tego osiedla stadionu sportowego wraz  z budynkiem szatni.

Od wielu lat dokumentował historię Hankówki, zbierał oraz gromadził liczne materiały źródłowe. Sam wykonywał sporo szkiców  i rysunków miejsc oraz wydarzeń, opisywał zwyczaje i obrzędy, zajęcia ludności, upamiętniał najbardziej zasłużonych dla środowiska lokalnego mieszkańców. To z jego inicjatywy w 2008 roku powstała publikacja o charakterze monograficznym pt „Hankówka”, której jest obok Zdzisław Świstaka współautorem. Książka ta w piękny sposób wieńczy wieloletnie dzieło służby Jana Małka na rzecz społeczności lokalnej.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
CZARNY
CZARNY
2021 lat temu

ŚP.JAN MAŁEK TO CZŁOWIEK GODNY SZACUNKU I PAMIĘCI.

ED
ED
2021 lat temu

Skladam kondolencje dla rodziny Pana Janka
– dobrze sie nam wspolpracowalo w radie miasta
Edward Gorczynski

edek
edek
2021 lat temu

To on uratował figurę św. Jana Nepomucena, gdy pan burmistrz chciał go przenieść w związku z modernizacją rynku jasielskiego. Powiedział, że za okupacji go nie przeniesiono, komuniści go nie ruszyli… a Wy chcecie go przenieść… I tak został

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X