r e k l a m a
Wiadomości

Znamy "jedynki" PO do miasta

Na konferencji PO Roman Kościow przedstawił nazwiska liderów list miejskich w wyborach samorządowych.

Mamy w Jaśle trzy okręgi wyborcze, w okręgu nr 1 liderem listy zostałem wybrany ja; w okręgu nr 2 Zjazd Koła wskazał pana Leszka Zduńskiego i w okręgu wyborczym nr 3 liderem wybrano pana Leszka Znamirowskiego – mówił na konferencji prasowej Roman Kościow.

Uważam, że to są mocni liderzy. Są to ludzie, którzy wygrali w poprzednich wyborach. Leszek Znamirowski – najwyższy wynik w mieście, Leszek Zduński – drugi wynik w mieście. Czy coś więcej trzeba dodawać? –  dodaje Kościow

Mężczyźni po przejściach

Wszystkie trzy osoby były we władzach miasta obecnej kadencji.

Leszek Zduński, pełnił funkcję wiceburmistrza od lutego 2008 i odpowiadał za pracę wydziałów: spraw obywatelskich, oświaty, kultury i sportu. Formalnie Zduński złożył rezygnację w styczniu 2010 roku. Wcześniej 6 miesięcy spędził na zwolnieniu chorobowym, na które poszedł tuż po decyzji szefowej podkarpackiej PO Elżbiety Łukacijewskiej o rozwiązaniu struktur partyjnych w powiecie jasielskim.

Roman Kościow jest radnym miejskim i byłym wiceprzewodniczącym Rady Miasta. Z ostatniej funkcji zrezygnował w styczniu 2010 roku.

Leszek Znamirowski jest radnym miejskim. Do stycznia br. pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Powodem rezygnacji z funkcji we wszystkich trzech przypadkach był brak porozumienia z PiS-em. Zdaniem PO nie traktowano ich partnersko.

Jest to konsekwencja zdarzeń. Nie byliśmy traktowani partnersko przez Prawo i Sprawiedliwość. Koalicja trwała rok, po tym czasie przez rok artykułowaliśmy nasze odrębne zdanie, ostatnio wyrazem tego było głosowanie przeciw budżetowi na 2010 rok – mówił w styczniu, na konferencji PO Roman Kościow.

Kogo PO-prą na burmistrza?

Nadal nie znamy kandydata PO na burmistrza miasta Jasła. Dwa tygodnie temu poseł Tomański zapewniał, że jeszcze w sierpniu poznamy kandydata. Wówczas wymieniano trzy nazwiska Leszek Zduński, przedsiębiorca Roman Myśliwiec i starosta jasielski Adam Kmiecik.

Dzisiaj Roman Myśliwiec zaprzeczył, że będzie startował na burmistrza miasta.

Dementuję wszystkie plotki, na pewno nie będę kandydował na burmistrza, ponieważ zbyt dobrze mi się żyje, żeby tracić humor i szukać sobie pracy na cztery lata. Niech to zrobią ludzie, którzy mają doświadczenie – mówił Myśliwiec.

Z kolei coraz częściej pojawia się nazwisko Andrzeja Czajki, prezesa ZTS Gamrat. Zważywszy jednak na sytuację Gamratu, kandydatura ta nadal pozostaje w sferze spekulacji i domysłów.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

29
Dodaj komentarz

avatar
29 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
MyNasze JasłojasiummDo antidotum Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
PiS-man
Gość
PiS-man

Nie ma to jak nowe twarze jasielskiej Platformy 😀

mariusz
Gość
mariusz

Brawo za męską decyzję.Będe głosował na Pana Kościowa.

Stary
Gość
Stary

Czy to nie zgroza, ze wystarczy usadzić doopę na "jedynce" i wynik wyborów jest raczej pewny! Kiedy ordynacje wyborcze przestaną robić ludzi w trąbę i manipulować ich głosami? Precz z partyjniactwem, zwłaszcza w samorządach!

lala
Gość
lala

Czajka będzie się ewakuował.Nie ma wątpliwości. On zawsze jak coś skończy to znowu zaczyna.To jego "logo".Tak więc burmistrzem chciał będzie się stać.:yes::no:

jasiu
Gość
jasiu

W dalszym ciągu ponawiam apel:Wybierajmy dobrych fachowców,ale bezpartyjnych

antidotum
Gość
antidotum

Do Jalad
Zapomniałeś napisać ,że w skład Komitetu "nasze Jasło" wchodzi w większości młodzież i ludzie sportu w Jaśle.

e tam
Gość
e tam

Romku zgadnij – cyt. Panie chwlą Was!! Kto?? Wy mnie a ja Was!!

nie zaintersowany polityką
Gość
nie zaintersowany polityką

Pan Czajka jako poseł KPN-u P.Moczulskiego b.25-cio letniego sprzedawczyka niech sobie da siana,niech zajmie się z P.Rakiem solidną pracą w Gamracie.Gdy uspokoi nastroje pracownicze,gdy stworzy realne szanse na dobre funkcjonowanie Gamratu,to wówczas z wnioskiem konkretnym wystą pią zadowoleni pracownicy.Ustawianie etacików za biurka dla ludzi o kiepskim wizerunku jest po prostu żałosne.

Do antidotum
Gość
Do antidotum

Masz rację antidotum. Właśnie tak jest. W skład Komitetu Nasze Jasło wchodzą młodzi, nie zepsuci władzą, i ludzie sportu. I o to chodzi, żeby wreszcie normalność zawitała w mieście, a nie wojenki. Myślę, że dla Ciebie też jest miejsce na listach tego komitetu.

mm
Gość
mm

Chwila, ale jaki to Baniak bezpartyjny! Tyle lat w PZPR, potem poparł PiS i Kuroską, a teraz huj wie co reprezentuje? To takie bezpartyjne g*** chce na burmistrza? KPINA!!!!

Nasze Jasło
Gość
Nasze Jasło

mm. bez komentarza.

jasiu
Gość
jasiu

Uzupełniam apel.Wybierajcie dobrych fachowców,ale bezpartyjnych.Mam na myśli wszystkich co nie byli w przeszłości w żadnych partiach

Nasze Jasło
Gość
Nasze Jasło

"Nasze Jasło" stawia na młodych fachowców. Listy będą ułożone alfabetycznie, żeby nikogo nie forować. Zgryźliwych przeciwników uprzedzamy, że na radnego Tadeusz Baniak nie będzie startował z pierwszego miejsca.:)Natomiast istnieje duże prawdopodobieństwo, że na Burmistrza będzie startował z pierwszego miejsca, ale zupełnie jest to niezależne ani od komitetu "Nasze Jasło", ani od niego samego. Takie są przepisy wyborcze.:D:D:D

Jarek
Gość
Jarek

TW> Drzewo wraz z poplecznikami poszedł w odstawkę.Chyba czas na zmiany. Oby na lepsze Brawo PO.

Jolad
Gość
Jolad

Alternatywą dla Jasła jest niepartyjny Komitet Wyborczy Wyborców "NASZE JASŁO" Tadeusza Baniaka. Zapraszamy.

matematyka
Gość
matematyka

W polityce nie jest jak w matematyce: tu akurat 1+1+1 = 0 i to duże zero, żeby nie powiedzieć mniej niż zero.

leszcz.pl
Gość
leszcz.pl

Może i spekulacje póki co,ale to byłby najlepszy kandydat.Panie Andrzeju!Decyzja…

Jasło
Gość
Jasło

A kto to R. K.? Gdzie mieszka? Chyba nie w Jaśle!?

staszek
Gość
staszek

To właśnie są ludzie prawdziwej PLATFORMY w JAŚLE.GRATULACJE CRATULACJE Pozdrawiam.

namoR
Gość
namoR

Sam siebie wybrał!
Ale cyrk z jego strony.
Aż prosi się by powiedział skończ Waść wstydu oszczędź.
Przecież on szkodzi PO w Jaśle a może ma takie zadanie od SiP!!!
Szkoda tylo tego Znamiroskiego.
Kiedyś mówił, że z tym panem Romanem to już nigdy w życiu. Jak się okazało to jest inaczej. Czasem dla polityki różni ludzie robią śmieszne rzeczy np sami sobie zaprzeczają.

a
Gość
a

Nie wiem co grosze czy oni czy PIS!!!Póki co ich koledzy na górze dowalili nam wiekszym vatem co odbije sie na cenach dosłownie na wszystkim. no brawo platforma.

Andrzej
Gość
Andrzej

Trafna decyzja ! Już niektórzy koledzy w Platformie się martwią!

Lord
Gość
Lord

Kandydatura,który jest w swerze domysłów chodzi mnie o pana Andrzeja Czajkę jest jak najbardziej trafna! pytanie tylko czy ewentualny kandydat chciałby piastować tak "zaniedbany" urząd burmistrza Jasła! Może pan Czajka jeszcze pomyśli o naszym mieście? Zarządzanie to jego specjalność.B)

JA
Gość
JA

No dwaj liderzy są mocni – nauczyciele w poprzednich wyborach mieli świetne wyniki, tylko ten trzeci pan coś kiepski, już pare razy się wygłupił i zabłysnął swoimi zdolnościami. Co przez 4 lata zrobił dla Jasła?

zzz
Gość
zzz

No i przedstawiły się ORŁY jasielskiej sceny politycznej, do kompletu dodam jeszcze p.Kurowską p.Raka i całą /bez wyjątku/ radę miasta. Nie chodzi o jakąś przynależność polityczną czy może tfu… ich "programy" lecz zawartość główek naszych samorządowców. Cóż nam z tego że, ktoś miał taki a nie inny wynik ! jak efektów z tego ŻADNYCH. Zduński etatowy kandydat na wszystkie możliwe obieralne funkcje, od Jasła i Warszawy po Brukselę, co on ma takiego w sobie że, ma /miał/ pełnić funkcję burmistrza, radnego, posła, europosła ??????Jak tam zdrówko szanownego p.wiceburmistrza, sześć miesięcy chorobowego ? ajajaj – ta polityka musi być wyczerpująca !… Czytaj więcej »

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

patrząc na ludzi po w jaśle to kto jest z nia kojarzany: starosta?, Zdunski, Znamirowski, Kosciow. Wymiencie innych znanych z PO w naszym mieście. Skoro pierwszego interesuje powiat to wydaje mi sie że przedstawione "jedynki" to optymalnne nazwiska na listach wyborczych PO

ciekawy wyborca
Gość
ciekawy wyborca

CZY CI LIDERZY BYLI WCZEŚNIEJ DZIAŁACZAMI INNYCH PARTII,JEŚLI TAK TO JAKICH ?,BO NA FARBOWANYCH NIKT NE LUBI GŁOSOWAĆ,

wyborca
Gość
wyborca

To krok w dobrym kierunku, moje gratulacje !

My
Gość
My

No to fajnie pierwsze R. K. cicho popierał PiS w mieście, potem oficjalnie popireał PiS, a teraz znowu zamieszanie na którym wygrywa jedna pratia na p i nie jest to PO

Close
X