r e k l a m a
MiastoWiadomości

Znicz 2011 – podsumowanie

Zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2011”. Na drogach powiatu jasielskiego upłynęła spokojnie i bezpiecznie. Nie było wypadków drogowych, doszło do jedenastu kolizji.

Znicz 2011 - podsumowanie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W czasie akcji głównym zadaniem policjantów było dbanie o porządek oraz bezpieczeństwo kierowców, jak i pieszych, którzy odwiedzali groby bliskich. Przez pięć dni w działaniach brało udział ponad dwustu funkcjonariuszy ruchu drogowego, służb patrolowych i kryminalnych.

Od piątku, 28 października do wtorku, 1 listopada na drogach naszego powiatu nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci interweniowali w związku z jedenastoma kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną ich przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i najechanie na tył poprzedzającego pojazdu.

Znicz 2011 - podsumowanie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Niestety niektóre osoby, mimo informacji o tym, że jednym z  priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu będąc „pod wpływem”. Policjanci ujawnili 5 takich przypadków. Niechlubnym rekordzistą był kierujący osobowym renaultem, 42-letni mieszkaniec gminy Brzyska. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, w czasie kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali kilkanaście dowodów rejestracyjnych pojazdów stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym.

Podsumowując akcję Znicz należy uznać, że działania zakończyły się powodzeniem. Zarówno piesi jak i zmotoryzowani, którzy odwiedzali cmentarze w naszym powiecie, jak też ci, którzy jedynie przejeżdżali przez jasielskie w większości byli ostrożni i zachowywali się odpowiedzialnie. Mniej było przypadków lekceważenia przepisów i brawurowej jazdy.

KPP Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
aaaprzyjezdny Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
przyjezdny
Gość
przyjezdny

Do podsumowania Wszystkich Swiętych należy dodać niechlubne otoczenie starego cmentarza.Przyjezdni na groby swoich rodzin nie mogą wyjść ze zdumienia,że od blisko 10-ciu lat nikt nie umiał się uporać przy Placu Bartłomieja z fruwającymi foliami,nieuprzątnionymi skrzynkami ogrodniczymi.Natomiast wielu stwierdziło,że należy się ekstra uznanie dla P.Czerneckiego za przyzwolenie w poprzednich kadencjach na ustawienie bez ładu i składu byle blaszaków na placu od strony Jasiołki. I z każdym dniem ich coraz przybywa.Place te są rzeczywistą wizytówką jasielskiej władzy.

aaa
Gość
aaa

ład i skład być winien, ale blaszaki też niech stoją, w końcu wolę żeby ci ludzie handlowali tam pietruszką niż latali po jaśle z nożem i kosili takich frajerów jak ty bo innej ‚pracy’ mieć nie mogą….

Close
X