MiastoWiadomości

Znicz 2011 – podsumowanie

Zakończyła się policyjna akcja „Znicz 2011”. Na drogach powiatu jasielskiego upłynęła spokojnie i bezpiecznie. Nie było wypadków drogowych, doszło do jedenastu kolizji.

Znicz 2011 - podsumowanie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W czasie akcji głównym zadaniem policjantów było dbanie o porządek oraz bezpieczeństwo kierowców, jak i pieszych, którzy odwiedzali groby bliskich. Przez pięć dni w działaniach brało udział ponad dwustu funkcjonariuszy ruchu drogowego, służb patrolowych i kryminalnych.

Od piątku, 28 października do wtorku, 1 listopada na drogach naszego powiatu nie doszło do wypadku drogowego. Policjanci interweniowali w związku z jedenastoma kolizjami. W tych zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń. Główną ich przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i najechanie na tył poprzedzającego pojazdu.

Znicz 2011 - podsumowanie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Niestety niektóre osoby, mimo informacji o tym, że jednym z  priorytetów działań jest ujawnianie nietrzeźwych kierujących, podjęły ryzyko prowadzenia pojazdu będąc „pod wpływem”. Policjanci ujawnili 5 takich przypadków. Niechlubnym rekordzistą był kierujący osobowym renaultem, 42-letni mieszkaniec gminy Brzyska. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, w czasie kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali kilkanaście dowodów rejestracyjnych pojazdów stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym.

Podsumowując akcję Znicz należy uznać, że działania zakończyły się powodzeniem. Zarówno piesi jak i zmotoryzowani, którzy odwiedzali cmentarze w naszym powiecie, jak też ci, którzy jedynie przejeżdżali przez jasielskie w większości byli ostrożni i zachowywali się odpowiedzialnie. Mniej było przypadków lekceważenia przepisów i brawurowej jazdy.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przyjezdny
przyjezdny
2024 lat temu

Do podsumowania Wszystkich Swiętych należy dodać niechlubne otoczenie starego cmentarza.Przyjezdni na groby swoich rodzin nie mogą wyjść ze zdumienia,że od blisko 10-ciu lat nikt nie umiał się uporać przy Placu Bartłomieja z fruwającymi foliami,nieuprzątnionymi skrzynkami ogrodniczymi.Natomiast wielu stwierdziło,że należy się ekstra uznanie dla P.Czerneckiego za przyzwolenie w poprzednich kadencjach na ustawienie bez ładu i składu byle blaszaków na placu od strony Jasiołki. I z każdym dniem ich coraz przybywa.Place te są rzeczywistą wizytówką jasielskiej władzy.

aaa
aaa
2024 lat temu

ład i skład być winien, ale blaszaki też niech stoją, w końcu wolę żeby ci ludzie handlowali tam pietruszką niż latali po jaśle z nożem i kosili takich frajerów jak ty bo innej 'pracy’ mieć nie mogą….

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x