I LO – szkoła matematyków?
Sukcesy uczniów I LO w konkursach matematycznych są coraz liczniejsze. Tym razem w finale Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji, pierwsze miejsce zdobył Piotr Stój, a trzecie Małgorzata Skalska.
Uczniowie I LO w Jaśle osiągają sukcesy w konkursach matematycznych
Warto podkreślić, że w finale konkursu reprezentacja I LO liczyła aż 11 uczniów.
– W Rzeszowie było 60 uczniów klas pierwszych i 40 klas drugich. W tej liczbie z naszej szkoły było 8 uczniów z klas pierwszych i 3 z klas drugich. Niewątpliwie jest to znaczący udział procentowy w całej grupie finalistów, którzy startowali w Rzeszowie – mówi Kazimierz Poniatowski, nauczyciel matematyki w I LO i opiekun uczniów biorących udział w konkursie.
Kazimierz Poniatowski, nauczyciel matematyki w I LO
Dobry wynik na konkursach, to zdaniem nauczycieli, wynik pracy uczniów na zajęciach. W klasach profilowanych matematycznie jest 6 godzin zajęć tygodniowo, prócz tego prowadzone są zajęcia dodatkowe, które zajmują kolejne 2 godziny. Dzięki temu młodzież nie ma problemów w rywalizacji międzyszkolnej, co zresztą zauważyli laureaci konkursu w Rzeszowie.
Piotr Stój, laureat I miejsca w Konkursie Matematycznym im. Franciszka Leji
– Myślę, że ostatni etap konkursu był dosyć łatwy. Wcześniej dużo pracowaliśmy i tak się nawet złożyło, że dwa zadania, które wcześniej przerabialiśmy na kółkach matematycznych powtórzyły się na konkursie – mówi Piotr Stój, laureat pierwszego miejsca.
Nauczyciele i uczniowie traktują tego typu zawody jako trening przed najważniejszym konkursem matematycznym dostępnym dla uczniów szkół średnich, czyli olimpiadą, dzięki której uczniowie I LO zdobywają indeksy na uczelnie.
Mateusz Przewoźnik, finalista konkursu
oraz Małgorzata Skalska, laureatka III miejsca
– W tamtym roku nasz uczeń Paweł Pietrzycki był w finale olimpiady matematycznej, także w tamtym roku wygrał konkurs matematyczny organizowany przez Politechnikę Warszawską – mówi Kazimierz Poniatowski.
Poniatowski podkreśla też, że matematycy z I LO nie mają problemów z dostaniem się na renomowane uczelnie wyższe, a średni wynik osiągany przez uczniów profili matematycznych na maturze jest o 20% wyższy od średniej OKE dla liceów ogólnokształcących.
Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl
Korepetycje, korepetycje, korepetycje…
korepetycje wiążą się z nieudolnością nauczycieli lub chęcią dorobienia i dlatego nie wywiązują się ze swoich obowiązków.
Profesor Poniatowski to nauczyciel z pasją.Gratulacje!
umyl bys stoju te wlosy :P:P:P:P:P:P
hahaha korepetycje?
Chodzę do ILO i w życiu nie byłam na żadnych korepetycjach.
Nie rozśmieszajcie mnie ludzie, błagam
gratulacje dla profesora i uczniow
boje sie matmy
Nice site . 🙂