Kultura

„Baloniada” z Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle w Domu Dziecka w Wolicy

30 sierpnia 2012 roku o godz. 14:30 w Państwowym Domu Dziecka w Wolicy odbyły się warsztaty skręcania zwierzątek, kwiatów i mieczy z baloników. Z programem rozrywkowym do placówki przyjechali z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Jaśle członkowie Koła „Miłośników Galerii Twórczości Artystycznej Nauczycieli”, które zapoczątkowało swoją działalność animacyjno-kulturalną w maju bieżącego roku.

„Baloniada” z Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle w Domu Dziecka w Wolicy
Od lutego natomiast biblioteka realizuje swój wewnętrzny projekt „Baloniada”, w ramach którego organizuje pokazy i warsztaty skręcania balonów dla dzieci ze szkół i nie tylko. W warsztatach w Domu Dziecka wzięło udział 17 dzieci, które wykazały się dużym entuzjazmem przy skręcaniu stworów balonowych. Jak każdy pokaz tak i ten członkowie Koła rozpoczęli poezją. Tym razem był to wiersz L. Posyniak „Balonik wiersz na psoty” . Rymom wiersza towarzyszyła cyrkowa muzyka animacyjna. Następnie odbył się pokaz balonowy w wykonaniu Clowna zaprzyjaźnionego z Biblioteką Pedagogiczną w Jaśle. Pokaz zakończył się skręceniem wielkiej ośmiornicy dla Domu Dziecka.
Później dzieci uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez Clowna Feliego, animatorkę Katarzynę Sepioł oraz Kierownika jasielskiej placówki. Dzieci i młodzież doskonale poradziły sobie ze skręcaniem kwiatów i piesków z balonów. Podczas warsztatów łatwo można było zauważyć wiele zdolności, szczególnie manualnych u dzieci. Tym, którzy byli mniej zręczni zapewne te warsztaty pomogły, ponieważ głównym kierunkiem tego projektu jest rozwój zdolności manualnych u dzieci i młodzieży.
Ponadto naszym zamiarem jest dobra zabawa, ale też walory edukacyjne: rozpoznawanie brył, zwierząt, kolorów i przeróżnych kształtów. Chcemy dać dzieciom i młodym poczucie, że w bibliotece też można stworzyć coś ciekawego, że można tutaj także zabawnie i miło spędzić czas oraz dokonać czegoś nowego. Tak też było w czwartek w Wolicy. Na zakończenie modelarni balonowej każdy uczestnik otrzymał w prezencie balony oraz drobne upominki od biblioteki.
„Baloniada” z Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle w Domu Dziecka w Wolicy
Dziękujemy Pani Dyrektor Państwowego Domu Dziecka w Wolicy oraz wychowawcom, a przede wszystkim dzieciom i młodzieży za miłe przyjęcie i zaangażowanie we wspólne spotkanie, które na zawsze wpisało się w historię działalności kulturalnej naszej biblioteki.
Grażyna Jędryczka / Daniel Korczykowski

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x