KulturaMBP

Dzieci w sieci na wakacjach

Łamigłówki, krzyżówki, wykreślanki i kolorowanki to dobry pomysł na to, by dowiedzieć się jak bezpiecznie poruszać się w sieci. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się piknik „Sieciaki na wakacjach” w którym wzięli udział mali i duzi uczestnicy wspólnej zabawy.

Dzieci w sieci na wakacjach
Czas dzieci i młodzieży wypełniły edukacyjne zadania, które w zabawny i ciekawy sposób odsłaniały tajniki komputerowego świata. Najmłodsi wraz z sympatycznym robocikiem NetRobi, odszukanym pośród zagadki z cyframi, poznali kto w drużynie Sieciaków potrafi poradzić sobie z każdym internetowym niebezpieczeństwem. Ci nieco starsi, rozwiązując krzyżówki i łamigłówki dowiedzieli się, co pomaga znaleźć informacje w sieci, jak nazywa się mózg komputera oraz co łączy komputer z Internetem.
Dzieci w sieci na wakacjach
Jak na prawdziwy piknik przystało, wszyscy uczestnicy udali się także do parku, by tam zakończyć wspólną zabawę mini-happeningiem. W powietrze uniosły się bańki mydlane, a wszystkie dzieci oklejone kolorowymi literami wspólnie utworzyły hasło dnia nauki bezpiecznego korzystania z Internetu poprzez zabawę. Akcja „Sieciaki na wakacjach” organizowana jest przy współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje i Fundacją Orange. Program imprezy nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x