r e k l a m a
KulturaMDK

Integracja poprzez film

4 września w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyła się projekcja filmów w ramach „Małego Festiwalu Ty i Ja”.

Integracja poprzez film
Wydarzenie to odbywa się równolegle w wielu miastach w całej Polsce w pierwszym tygodniu września. Główne i najważniejsze imprezy mają miejsce w Koszalinie podczas „Europejskiego Festiwalu Integracja Ty i Ja”. Wszystkim wydarzeniom przyświeca jeden cel – integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną poprzez film.
Integracja poprzez film
Do Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle na seans przybyli zaproszeni goście ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie, z Domu Pomocy Społecznej w Foluszu oraz z Zakładu Karnego w Jaśle. Wydarzenie było również otwarte dla wszystkich chętnych, pragnących obejrzeć festiwalowe filmy.
Publiczność obejrzała 5 krótkometrażowych filmów:
• Cień błękitu, reż. Carlos Lascano – Wzruszającą historię, która uruchamiając swoją wyobraźnie pokonuje swoje fizyczne ograniczenia.
• Zakazać bomb, reż. IldikóHámos-Sohlo – Historie osób żyjących w Laosie, które ucierpiały w wyniku wybuchu bomb kasetowych i walczą o powszechny zakaz ich użycia.
• Życie stylem dowolnym, reż. Adam Palenta – Dokument pokazujący zawodników startujących w Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w pływaniu.
• Lucy, reż. Libby Blood –Opowieść o autystycznej dziewczynce, która walczy z nieuświadomioną chorobą.
• Portret z pamięci,reż Marcin Bortkiewicz – Studium rodziny opiekującej się chorą na Alzhaimera babcią. Chora podporządkowuje sobie córkę i wnuka, którzy początkowo nie zdają sobie sprawy z tego, że jej schorzenie ich przerośnie.
Oprócz projekcji wyżej wymienionych filmów można było obejrzeć wystawę prac pensjonariuszy ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowego Żmigrodu oraz z Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Wszyscy chętni pragnący zobaczyć ekspozycję prezentującą różnorakie rękodzielnicze wyroby jak: malarstwo, decoupage itp. mogą wystawę obejrzeć w MDK do końca tego tygodnia.
MDK Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x