Kultura

Jasielski Marsz Wolności

W najbliższy poniedziałek 5 sierpnia, dokładnie w 70. rocznicę Akcji uwolnienia więźniów w Jaśle ( miała miejsce nocą z 5 na 6 sierpnia 1943 r.) o godzinie 21.00 spod Pomnika Armii Krajowej (obok sądu) wyruszy Jasielski Marsz Wolności ku czci uczestników i ofiar tej Akcji pod kryptonimem „Pensjonat”.

Jasielski Marsz Wolności
Głównym organizatorem Marszu jest Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, a współorganizatorami w porozumieniu z Urzędem Miasta Jasła – Komenda Hufca ZHP w Jaśle i harcerze. Marsz nie ma żadnych akcentów politycznych, mogą w nim wziąć udział osoby, które w ten sposób chcą upamiętnić to ważne wydarzenie sprzed 70 lat. Z zapalonymi pochodniami o 21.00 harcerze poprowadzą chodnikami jasielskich ulic uczestników Marszu trasą „odskoku” żołnierzy AK wyprowadzających więźniów w kierunku Żółkowa, by na placu przed kościołem w Żółkowie ok. 22.00 zapalić symboliczny ogień pamięci, odczytać okolicznościowy Apel i odśpiewać ze specjalnie przygotowanych śpiewników kilka pieśni żołnierskich i partyzanckich.
Marsz zakończy się ok. godziny 22.25, po czym uczestnicy na własną rękę wracają do domów. Za udział, a szczególnie za powrót osób niepełnoletnich organizatorzy nie biorą odpowiedzialności. Powinni być oni pod opieką rodziców, nauczycieli, instruktorów harcerskich lub innych upoważnionych przez rodziców pełnoletnich opiekunów.
Organizatorzy

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x