r e k l a m a
Kultura

„Kolędując, rozwijamy swoje umiejętności językowe”

W dniu 16 stycznia 2014r. po raz kolejny zabrzmiały w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach piękne dźwięki kolęd, wykonywane w różnych językach obcych, w ramach już XI edycji Międzygimnazjalnego Konkursu „Kolęda Obcojęzyczna”. Konkurs ten ma na celu zwiększenie znajomości języków obcych oraz poznanie kultury i zwyczajów bożonarodzeniowych innych krajów.

„Kolędując, rozwijamy swoje umiejętności językowe”
O tym, że cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem świadczy fakt, że w tym roku do rywalizacji konkursowej stanęło aż 11 zespołów reprezentujących następujące szkoły: Gimnazjum im. Królowej Jadwigi z Brzostku, Gimnazja z: Bieździedzy, Brzysk, Januszkowic, Krempnej, Lipnicy Dolnej, Sieklówki, Siedlisk-Bogusz, Sowiny, Szebni oraz Gimnazjum nr. 1 w Jaśle. Każda występująca grupa wykonywała 2 kolędy w wybranych przez siebie językach obcych. W repertuarze tegorocznej edycji dominowały kolędy wykonywane w język angielskim i język niemieckim, ale można było posłuchać również wykonań w języku francuskim, słowackim, czy tak rzadko dziś już słyszanym regionalnym języku łemkowskim. Niektórym aranżacjom muzycznym towarzyszyły nie tylko pięknie dobrane stroje, lecz także przygotowane specjalnie na tę okazję choreografie taneczne.
„Kolędując, rozwijamy swoje umiejętności językowe”
Jury konkursowe przy ocenie brało pod uwagę: wykonanie wokalne, znajomość języka obcego oraz pomysłowość i oryginalność, czyli ogólne wrażenie artystyczne zespołu. Poziom był naprawdę bardzo wysoki, a rywalizacja wyrównana. Trudno było wybrać najlepszych spośród najlepszych. Zresztą było o co walczyć. Wspaniałe nagrody w postaci: nowoczesnego sprzętu RTV oraz wartościowych książkowych pomocy do nauki języków obcych ufundowali: Burmistrz Kołaczyc-Pani Małgorzata Salacha oraz Burmistrz Brzostka – Pan Leszek Bieniek. Cały konkurs przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze.
„Kolędując, rozwijamy swoje umiejętności językowe”
W przerwie, kiedy obradowało jury był czas na wzajemną wymianę wrażeń, lepsze poznanie się i słodki poczęstunek. Konkurs został także uświetniony karnawałowym pokazem tanecznym pary ze Studio Tańca „Podkarpacie” Bożeny i Adama Berkowiczów z Jasła. Wyniki konkursowe kształtowały się następująco:
I miejsce – Gimnazjum z Szebni
II miejsce – Gimnazjum z Siedlisk-Bogusz,
III miejsce- Gimnazjum im. Królowej Jadwigi z Brzostka
Specjalne wyróżnienie otrzymał zespół reprezentujący Gimnazjum w Krempnej, za piękne kultywowanie tradycji regionu i oryginalne wykonanie kolęd w języku łemkowskim.
Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Jasielskiego, a swoją obecnością zaszczycili go zastępca Burmistrza Brzostka – pan Piotr Szczepkowicz oraz przedstawiciele władz samorządowych Gminy Kołaczyce. Dziękując sponsorom za ufundowanie nagród dla laureatów, a wszystkim uczestnikom za udział i fantastyczną zabawę, mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok.
LO Kołaczyce

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
loveras
loveras
2024 lat temu

piękne to dziewczyny na pierwszym zdjęciu 🙂 WOW

znany2
znany2
2024 lat temu

blond jest mega fajna 🙂 i te buciki

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x