KulturaMBP

MBP: Odkryj możliwości Internetu w Bibliotece!

MBP: Odkryj możliwości Internetu w Bibliotece!
MBP: Odkryj możliwości Internetu w Bibliotece!
W dniach 14-20 marca trwa ogólnoeuropejska kampania Tydzień z Internetem (Get Online Week), której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości jakie daje Internet. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle również włączyła się w tą inicjatywę – na wszystkich, którzy w dniach 14-18 marca odwiedzą Czytelnię Główną oraz Filie czekają warsztaty i spotkania edukacyjne związane z tematyką Internetu i nowych technologii.
Osoby dorosłe i seniorzy wezmą udział m.in.: w warsztatach Bezpieczny e-konsument, w ramach których dowiedzą się jak Internet uławia robienie zakupów, na co uważać kupując online i jak chronić swoje dane w Internecie.
MBP: Odkryj możliwości Internetu w Bibliotece!
MBP: Odkryj możliwości Internetu w Bibliotece!
Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, podczas warsztatów Zagraj w przyszłość, poznają możliwości Internetu i nowych technologii w planowaniu przyszłości zawodowej, określą swoje zasoby i sprawdzą jakie kompetencje są przydatne współcześnie na rynku pracy.
Natomiast dzieci zaprosimy do udziału w cyklu zajęć, m.in.: Dobre maniery w Sieci, Przedszkolaki selfują, w ramach których poznają zasady bezpiecznego surfowania, komunikacji online oraz możliwości tabletów i aplikacji. Dodatkowo dla najmłodszych w wieku 5-8 lat przygotowaliśmy warsztaty Juniorzy kodują, podczas których będą mieli okazję poznać przyjazny i intuicyjny program Scratch Junior oraz stworzyć w nim proste gry i multimedialne historyjki.
Szczegółowy harmonogram Tygodnia z Internetem dostępny na stronie www.mbp.jaslo.pl
Uwaga: Ilość miejsc ograniczona. Zapisy przyjmujemy telefonicznie do 11 marca 2016 r.: 13 446 56 07.
Więcej informacji:
Agata Warywoda
tel. 13 446 56 07
nowemedia@mbp.jaslo.pl
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x