Kultura

Moje dwie pasje – czyli druga strona odznaki

W Bibliotece Publicznej w Strzyżowie uroczyście otwarto wystawę malarską „Moje dwie pasje – czyli druga strona odznaki”. Swoje prace pokazało szerszej publiczności czworo artystów, którzy na co dzień noszą policyjny mundur. Jednym z nich jest podinspektor Zbigniew Mijal z jasielskiej komendy.

Moje dwie pasje - czyli druga strona odznaki
Moje dwie pasje - czyli druga strona odznaki
W Bibliotece Publicznej w Strzyżowie odbył się uroczysty wernisaż poświęcony wystawie malarskiej „Moje dwie pasje – czyli druga strona odznaki”. Wystawa ma na celu pokazanie artystycznych pasji policjantów z Podkarpacia.
Prace zaprezentowało czworo artystów m.in. podinsp. Zbigniew Mijal Naczelnik Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.
Moje dwie pasje - czyli druga strona odznaki
Moje dwie pasje - czyli druga strona odznaki
Zbigniew Mijal –przygodę z malarstwem zaczynał już od młodych lat. Maluje z wewnętrznej potrzeby. Malarstwo stanowiło zawsze pełną odskocznię od codziennych obowiązków służbowych. Uprawia głównie malarstwo olejne na płótnie, przeważnie pejzaże, ale również martwą naturę oraz sceny rodzajowe. Główną inspiracją Zbigniewa Mijala są realistyczne pejzaże malarzy rosyjskich m.in. Iwana Szyszkina, Wasilija Polenowa, Issaka Lewitana.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy w dniach od 22 marca do 14 kwietnia 2016 r. w godzinach otwarcia Biblioteki Publicznej w Strzyżowie.
Relacja z otwarcia wystawy na stronie KPP Strzyżów.
KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zobacz także
Close
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x