r e k l a m a
KulturaMBP

O książkach dla dzieci i o ważnych sprawach

15 kwietnia 2014 r. gościem Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był Jakub Ćwiek – autor popularnych książek nurtu fantastyki dla młodzieży i dorosłych, który podczas pogodnej i ciepłej rozmowy opowiedział Klubowiczom, dlaczego zaczął też pisać książki dla dzieci.

O książkach dla dzieci i o ważnych sprawach
Jakub Ćwiek napisał dla dzieci książkę„Świetlik w ciemności”, która opowiada o takich wartościach jak przyjaźń, odwaga i poświęcenie. Została wydana charytatywnie, jej wersję elektroniczną można darmowo pobrać ze strony www.swietlikwciemnosci.pl, a cały dochód ze sprzedaży wersji drukowanej przeznaczony jest dla Fundacji Kids Need to Read, która zajmuje się propagowaniem czytelnictwa najmłodszych.
O książkach dla dzieci i o ważnych sprawach
Historia powstania tej książki zapoczątkowała rozmowę o tym, jakie mamy marzenia, kto to są przyjaciele, czy autorzy dla dzieci mogą i powinni pisać dla nich książki o wojnie, dlaczego warto czytać i jak możemy pomagać tym dzieciom, którym na co dzień nikt nie czyta.Członkowie Klubu mieli też okazję dowiedzieć się, o czym będzie kolejna książka Jakuba Ćwieka dla dzieci i jako pierwsi zobaczyć projekt jej okładki.
Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem odbyło się w związku z przypadającymi w kwietniu obchodami Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.
Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.
MBP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x