KulturaMBP

Sieciaki.pl w bibliotece

Co pomaga znaleźć informacje w Internecie? Dlaczego nie wolno ufać osobom poznanym w Sieci? Jak skutecznie chronić komputer przed wirusami? I w końcu – kim są Sieciaki? Na te i wiele innych pytań znają już odpowiedź uczestnicy pikniku edukacyjnego „Sieciaki na wakacjach”, który odbył się w MBP Jasło 21 sierpnia 2013 r.

Sieciaki.pl w bibliotece
Dzieci poznały serwis Sieciaki.pl i wzięły udział w mini seansie filmowym w Sieciokinie –edukacyjne kreskówki o sympatycznym rodzeństwie Zuzi i Tunio, przemierzającym wirtualny świat rakietą kosmiczną, pomogły zrozumieć czym jest Internet, jak działa wyszukiwarka czy poczta elektroniczna i jakich zasad przestrzegać aby bezpiecznie surfować w Sieci.
Na uczestników czekała również wizyta w Sieciakowym Laboratorium. Tam najmłodsi Internauci konstruowali internetowego robocika – Necio i próbowali uciec przed Sieciuchami w zawiłym labiryncie, a Ci nieco starsi dzielnie pracowali nad wytropieniem ukrytych słów związanych z Internetem i komputerem. Podczas pikniku dzieci wzięły udział w grach i zabawach integracyjnych oraz zawodach w rozwiązywaniu sieciakowej krzyżówki. Na zakończenie wszyscy mali specjaliści Internetu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Sieciaki.pl w bibliotece
Piknik „Sieciaki na wakacjach” jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Dziecko w Sieci, której celem jest edukacja najmłodszych w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Współorganizatorem imprezy jest Fundacja Dzieci Niczyje i Fundacja Orange.
MBP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x