Czarni Jasło: Zwycięska passa przerwana

Ciągnąca się od jesieni zwycięska passa podopiecznych Jerzego Daniły w końcu została przerwana w Krościenku Wyżnym/ Pustynach, gdzie miejscowy GKS pokonał jaślan 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 21 minucie Szopiak.

Przed spotkaniem zespół Czarnych dzierżył niepodzielnie miano niepokonanego lidera V ligi. Jaślanie mieli zgromadzonych 51 punktów na koncie, wyprzedzali tym samym (o 12 punktów) drugą w tabeli Szarotkę Uherce. Na trzecim miejscu z dorobkiem 35 punktów plasował się GKS Krościenko Wyżne / Pustyny.

Miał być pojedynek napastników

Oprócz walki o cenne trzy punkty, strzelecki pojedynek toczyć się miał między dwoma napastnikami Pawłem Krauzem z drużyny gospodarzy oraz Robertem Szalonym. Okazało się jednak, że o losach spotkania zadecydował Szopiak, który w 21 minucie strzela jedynego gola w tym spotkaniu i trzy punkty zostają u gospodarzy.

Spotkanie zgromadziło ok. 200 widzów, którzy byli świadkami pierwszej porażki jaślan. Mecz nie należał do spokojnych.  Żółte kartki zobaczyli: Kwolek, Pernal, Żywiec, Okrajek, Leczek – Pokrywka, Pytlowany

Zawody sędziowane były przez: Geldnera, Komańskiego i Stabryłę