r e k l a m a
JDKKultura

„Lament serdeczny” w jasielskiej Farze

– Od wieków na różne sposoby przeżywano czas wielkiego postu, chwaląc Boga w Jezusie Chrystusie, który odkupił nas przez krzyż odkupienia. Dzisiaj słyszeliśmy, że można pięknie to czynić przez muzykę, śpiew, ale również przez słowa recytowane – powiedział, po koncercie „Lament serdeczny” w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Jaśle, proboszcz parafii ks. dziekan Zbigniew Irzyk.

W kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Lament serdeczny
Trzeci koncert wielkopostny w wykonaniu zespołów i recytatorów Jasielskiego Domu Kultury odbył się 25 marca br. w najstarszej jasielskiej świątyni. Jak poprzednio, rozpoczął się króciutkim występem Macieja Wulwa i 6-letniego Michała Witusika, którzy razem zagrali na skrzypcach. Później zespół instrumentalny Ad Libitum, pod kierunkiem Macieja Wulwa, wykonał dwa adagia: Tomaso Albinioniego i Samuela Barbera, zespół wokalny Fermata, prowadzony przez Ewę Grzebień zaśpiewał pieśni wielkopostne: „Zawitaj ukrzyżowany”, „Płaczcie anieli”, „Bądź mi litościw” i „Lament serdeczny”, natomiast przygotowana przez Helenę Gołębiowską młodzież z grupy teatralnej Scena Słowa, recytowała utwory m.in. Juliana Tuwima, Wojciecha Bąka, Macieja Kononowicza i Zbigniewa Doleckiego.
W kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Lament serdeczny
– Zespoły i recytatorzy niejako porwali nas w inny świat: świat refleksji, zadumy, zrozumienia, że tak wiele uczynił dla nas Bóg obecny w Jezusie Chrystusie przez drogę, którą podjął idąc do Emaus. My też idziemy do Emaus i o tym będziemy, myślę, pamiętać zawsze – mówił ks. Zbigniew Irzyk, dziękując młodzieży i ich opiekunom za piękny, głęboko poruszający występ.
Koncert w farze miał zakończyć tegoroczne wielkopostne występy młodzieży JDK w jasielskich kościołach, ale organizatorzy zdecydowali, że „Lament serdeczny” odbędzie się jeszcze raz: 1 kwietnia br. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle – Dąbrówce.
JDK

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
jasiuPoinformowanyjaslanin Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kościół w Dąbrówce jest pod wezwaniem św. Judy Tadeusza. Matki Boskiej Częstochowskiej jest na szkolnej.a wiec w ktorym z tych kosciolow bedzie ten koncert?:)

jaslanin
Gość
jaslanin

w Dąbrówce-Gamracie p.w. św. Judy Tadeusza… pozdrawiam Anonimie… i zapraszamy za tydzień…

Poinformowany
Gość
Poinformowany

Ponoć lament serdeczny ma być stałą pozycją w odniesieniu do poczynań jasielskich władz????

jasiu
Gość
jasiu

Ludzie,zamiast lamentować weźcie się do roboty

Close
X