r e k l a m a
Przegląd mediówWażne wydarzenia

Proces w sprawie brutalnego morderstwa mieszkanki Jasła

Na ławie oskarżonych zasiadło czterech mieszkańców Jasła

Przed Sądem Okręgowym w Krośnie ruszył dziś proces w sprawie brutalnego morderstwa sześćdziesięciokilkuletniej mieszkanki Jasła. Sprawcy chcąc zatrzeć ślady zbrodni ukryli ciało ofiary w grobowcu, na cmentarzu wojennym w pobliskich Warzycach. Sąd odrzucił wniosek obrony o utajnienie procesu, bo jego zdaniem informacje o karaniu tak brutalnych zbrodni powinny być nagłaśniane.

Na ławie oskarżonych zasiadło czterech mieszkańców Jasła. Ale zdaniem prokuratury odpowiedzialni za zbrodnię są dwaj mężczyźni: 21-letni Tomasz N. z zawodu rzeźnik i dwa lata starszy Grzegorz S. – doradca finansowy. Obaj w trakcie śledztwa przyznali się do stawianych zarzutów i morderstwa dokonanego ze szczególnym okrucieństwem.

Grażyna Krzyżanowska, prokurator: – Uderzył ją pięścią w twarz, a następnie rozbitą butelką zadał jej uderzenie w okolice brzucha po czym razem wciągnęli ją do bagażnika samochodu opel astra.

Żyjącą jeszcze Bronisławę R. główni oskarżeni wywieźli na ten cmentarz wojenny w Warzycach i włożyli do grobowca. I jak ustaliła prokuratura tam brutalnie wbili jej kawałek szkła w gardło.

Teraz sąd musi ustalić, który z oskarżonych to zrobił. Bo Tomasz N. wycofał swoje wcześniejsze przyznanie się do winy. I twierdzi, że zrobił to Grzegorz S. Ten, jednak dziś przed sądem także nie przyznał się do zamordowania kobieta. W tej sprawie oskarżeni są też dwaj inni młodzi ludzie, którzy pomagali w zacieraniu śladów i ukryciu tej bardzo okrutnej zbrodni. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. Członkowie najbliższej rodziny zamordowanej, złożyli wnioski o naprawienie szkody. Każdy opiewa na 150 tysięcy złotych.

Oskarżeni o zabójstwo nie byli nawet kolegami, ledwie znajomymi. Tak przynajmniej zeznawał Grzegorz S. Przed sądem tłumaczył, że w zbrodni uczestniczył ze strachu przed Tomaszem N. Oskarżeni mieszkali w bloku naprzeciwko mieszkania ofiary. Zabili bez żadnego konkretnego powodu.

Marek Winiarski
TVP Rzeszów

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

11
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
dawidskazanykulfonAmon_Rajujek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ixi
Gość
ixi

nasuwa sie JEDYNA KARA – sznur i latarnia..

skazany
Gość
skazany

pic na wode tu rzadzi kasa

kulfon
Gość
kulfon

tych dwóch, którym rzekomo „grozi do pięciu lat pozbawienia wolności” tak naprawdę nie grozi w ogóle kara pozbawienia wolności. wynika to z faktu, że jako nieletni w chwili popełnienia czynu zabronionego w tej sprawie, podlegają pod ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich, to sąd skazując ich na karę musi obligatoryjnie zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary (wynika to z art. 13 w zw. z art. 16 § 2 ustawy o post. w sprawach nieletnich). natomiast nadzwyczajne złagodzenie kary w tym przypadku (które sąd zastosuje, bo musi i nie ma innego wyboru) będzie wyglądało tak, że sąd wymierzy karę grzywny lub karę ograniczenia… Czytaj więcej »

Amon_Ra
Gość
Amon_Ra

Za taki czyn powinna być wymierzona kara śmierci, a tu widzę, że parcie na kasę nie omija nikogo (naczytało się toto o „tragedii smoleńskiej” i odszkodowaniach). Ciekawe skąd skazani wezmą 600 tysięcy złotych. Czyżby Skarb Państwa miał wypłacić rodzinie te pieniądze ? Równie dobrze trzeba było zażyczyć sobie po okrągłym milionie złotych.

jujek
Gość
jujek

Jedyna sprawiedliwość tu na ziemi, to smierć za śmierć.

leśmian.pl
Gość
leśmian.pl

Kto by pomyślał,że rzeżnik i doradca finansowy to tak niebezpieczny duet.Teraz będą się nawzajem obciążać,by umniejszyć swoją winę.Sąd jednak powinien „sypnąć” z najwyższej półki…

dragoness
Gość
dragoness

Tym, co ukrywali. Czytajcie dokładnie! Nota bene, to za mało.

..
Gość
..

„grozi im do pięciu lat wolności” ?

Stanick
Gość
Stanick

grozi im do pięciu lat wolności hehe spoko 😉

jaślan
Gość
jaślan

Kiepski news. Na Jasło4u jest lepszy.

dawid
Gość
dawid

wogole nawet nie powinno byc rozprawy wszystkim po kolei zrobic dokladnie jak oni zrobili tewj kobiecie krok po kroku

Close
X