Przegląd mediówWażne wydarzenia

Proces w sprawie brutalnego morderstwa mieszkanki Jasła

Na ławie oskarżonych zasiadło czterech mieszkańców Jasła

Przed Sądem Okręgowym w Krośnie ruszył dziś proces w sprawie brutalnego morderstwa sześćdziesięciokilkuletniej mieszkanki Jasła. Sprawcy chcąc zatrzeć ślady zbrodni ukryli ciało ofiary w grobowcu, na cmentarzu wojennym w pobliskich Warzycach. Sąd odrzucił wniosek obrony o utajnienie procesu, bo jego zdaniem informacje o karaniu tak brutalnych zbrodni powinny być nagłaśniane.

Na ławie oskarżonych zasiadło czterech mieszkańców Jasła. Ale zdaniem prokuratury odpowiedzialni za zbrodnię są dwaj mężczyźni: 21-letni Tomasz N. z zawodu rzeźnik i dwa lata starszy Grzegorz S. – doradca finansowy. Obaj w trakcie śledztwa przyznali się do stawianych zarzutów i morderstwa dokonanego ze szczególnym okrucieństwem.

Grażyna Krzyżanowska, prokurator: – Uderzył ją pięścią w twarz, a następnie rozbitą butelką zadał jej uderzenie w okolice brzucha po czym razem wciągnęli ją do bagażnika samochodu opel astra.

Żyjącą jeszcze Bronisławę R. główni oskarżeni wywieźli na ten cmentarz wojenny w Warzycach i włożyli do grobowca. I jak ustaliła prokuratura tam brutalnie wbili jej kawałek szkła w gardło.

Teraz sąd musi ustalić, który z oskarżonych to zrobił. Bo Tomasz N. wycofał swoje wcześniejsze przyznanie się do winy. I twierdzi, że zrobił to Grzegorz S. Ten, jednak dziś przed sądem także nie przyznał się do zamordowania kobieta. W tej sprawie oskarżeni są też dwaj inni młodzi ludzie, którzy pomagali w zacieraniu śladów i ukryciu tej bardzo okrutnej zbrodni. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. Członkowie najbliższej rodziny zamordowanej, złożyli wnioski o naprawienie szkody. Każdy opiewa na 150 tysięcy złotych.

Oskarżeni o zabójstwo nie byli nawet kolegami, ledwie znajomymi. Tak przynajmniej zeznawał Grzegorz S. Przed sądem tłumaczył, że w zbrodni uczestniczył ze strachu przed Tomaszem N. Oskarżeni mieszkali w bloku naprzeciwko mieszkania ofiary. Zabili bez żadnego konkretnego powodu.

Marek Winiarski
TVP Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

nasuwa sie JEDYNA KARA – sznur i latarnia..

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Kiepski news. Na Jasło4u jest lepszy.

Stanick
Stanick
2024 lat temu

grozi im do pięciu lat wolności hehe spoko 😉

..
..
2024 lat temu

„grozi im do pięciu lat wolności” ?

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Tym, co ukrywali. Czytajcie dokładnie! Nota bene, to za mało.

leśmian.pl
leśmian.pl
2024 lat temu

Kto by pomyślał,że rzeżnik i doradca finansowy to tak niebezpieczny duet.Teraz będą się nawzajem obciążać,by umniejszyć swoją winę.Sąd jednak powinien „sypnąć” z najwyższej półki…

jujek
jujek
2024 lat temu

Jedyna sprawiedliwość tu na ziemi, to smierć za śmierć.

Amon_Ra
Amon_Ra
2024 lat temu

Za taki czyn powinna być wymierzona kara śmierci, a tu widzę, że parcie na kasę nie omija nikogo (naczytało się toto o „tragedii smoleńskiej” i odszkodowaniach). Ciekawe skąd skazani wezmą 600 tysięcy złotych. Czyżby Skarb Państwa miał wypłacić rodzinie te pieniądze ? Równie dobrze trzeba było zażyczyć sobie po okrągłym milionie złotych.

kulfon
kulfon
2024 lat temu

tych dwóch, którym rzekomo „grozi do pięciu lat pozbawienia wolności” tak naprawdę nie grozi w ogóle kara pozbawienia wolności. wynika to z faktu, że jako nieletni w chwili popełnienia czynu zabronionego w tej sprawie, podlegają pod ustawę o postępowaniu w sprawach nieletnich, to sąd skazując ich na karę musi obligatoryjnie zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary (wynika to z art. 13 w zw. z art. 16 § 2 ustawy o post. w sprawach nieletnich). natomiast nadzwyczajne złagodzenie kary w tym przypadku (które sąd zastosuje, bo musi i nie ma innego wyboru) będzie wyglądało tak, że sąd wymierzy karę grzywny lub karę ograniczenia… Czytaj więcej »

skazany
skazany
2024 lat temu

pic na wode tu rzadzi kasa

dawid
dawid
2024 lat temu

wogole nawet nie powinno byc rozprawy wszystkim po kolei zrobic dokladnie jak oni zrobili tewj kobiecie krok po kroku

Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x