Przegląd mediów

Rak to nie wyrok. “Rak. To się leczy!”

Zainaugurowano kolejną kampanię mającą pomóc w walce ze stereotypami, jakie narosły wokół chorób nowotworowych.

fot. Super Nowości - (kliknij aby powiększyć)

Hasło: “Rak. To się leczy!” ma zachęcać nie tylko do walki ze stereotypami, ale także ma motywować Polaków do robienia badań profilaktycznych. Dzięki takim akcjom na Podkarpaciu już blisko 50 proc. kobiet wykonuje mammografię, która ratuje im nie tylko życie, ale pozwala na zachowanie piersi – mówi lek. med. Jerzy Mazurek, specjalista radiodiagnostyki, kierownik Centrum Diagnostyki Chorób Piersi “Maz-Med” w Rzeszowie.

– Musimy mówić Polakom często i głośno, że trzeba się badać, bo wczesna diagnostyka pozwala na uratowanie życia. Jako Polska Koalicja Organizacji Pacjentów Onkologicznych staramy się przekonać naszych rządzących do takich zmian systemowych, aby onkologia stała się najwyższym priorytetem, by chorzy onkologicznie byli skuteczniej diagnozowani i leczeni. Ale wszystko zaczyna się w naszej świadomości, bo przede wszystkim powinniśmy wierzyć, że raka się leczy. A to ma fundamentalne znaczenie w procesie leczenia – tłumaczył podczas inauguracji Jacek Gugulski, prezes Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych, która popiera kampanię.

Akcję zorganizowaną przez Fundację Rosa, oprócz Polskiej Koalicji Organizacji Pacjentów Onkologicznych, wspierają Polskie Towarzystwo Onkologiczne oraz Towarzystwo Chirurgów. W jej promocję włączyli się również osoby ze świata filmu: Jerzy Stuhr, Cezary Pazura, Stanisław Mikulski.

Anna Moraniec
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x