Przegląd mediów

Sprawdź przewody kominowe!

Każdego roku tlenek węgla czyli czad zabija dziesiątki osób. Teraz kiedy rozpoczął się sezon grzewczy nie zapomnij sprawdzić instalacji i urządzeń grzewczych.

fot. Internet (kliknij aby powiększyć)

Tlenek węgla (CO), popularnie nazywany czadem, nie pachnie, nie można go też zobaczyć. W mikroskopijnych ilościach towarzyszy nam na co dzień.

Wdychanie nawet niewielkiej ilości tlenku węgla może spowodować zatrucie, silny ból głowy, wymioty, zapadnięcie w śpiączkę, a nawet zgon.

Ilość czadu powstającego w trakcie spalania zależy przede wszystkim od dopływu zawartego w powietrzu tlenu (…)

Marzena Miśkiewicz
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bhp
bhp
2024 lat temu

P.Przetacznik z JSM sprezentował 5 lat temu wszystkim mieszkańcom w podległych mu blokach detektory-atrapy.Nikomu nie udostępniono Dokumentacji Technicznej,nikt nie wie i on sam również czy one podlegają okresowej legalizacji,jaki jest ich okres sprawności,nikogo nie obchodziło,że podwieszono go byle gdzie i byle jak..Indywidualnie zakupiłem 3 funkcyjny detektor samokalibrujący.Ale wg.DTR takie urządzenie należy zamontować i ok.1,5 m od sufitu i ok.1,0 m od żródła medium,/CO,CH4,/Dalej takie urządzenie należy co najmniej 1x/tydzień poddać próbie,czyli ściągnąć z wieszaka i włączone chwilowo podtrzymać nad palnikiem kuchenki bez płomienia..Należy go co 3 dni resetować.Sprawność techniczna sensorów takich urządzeń trwa 5 lat od zamontowania.Rzeczywiście jest to super… Czytaj więcej »

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x