r e k l a m a
Przegląd mediów

TVN24: Właściciel Nowego Stylu zatrzymany przez CBA

Od świtu trwa operacja Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymana została Patrycja Z., była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu oraz szefowie i zarazem właściciele dwóch dużych, prywatnych firm – ustalił tvn24.pl.

TVN24: Właściciel Nowego Stylu zatrzymany przez CBA

Według naszych informacji agenci CBA zatrzymali w środę rano sześć osób. Jak dotąd, udało nam się potwierdzić tożsamość trójki z nich. To była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Patrycja Z., prezes dużej firmy teleinformatycznej Wasko SA Wojciech W., oraz Jerzy K., wiceprezes i współwłaściciel spółki Nowy Styl.

– Potwierdzamy fakt zatrzymań i to wszystko co możemy w tej chwili przekazać – usłyszeliśmy w biurze prasowym Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Zatrzymania mają związek ze śledztwem, które służba antykorupcyjna prowadzi pod nadzorem pionu przestępczości zorganizowanej stołecznej prokuratury. – Badamy podejrzenia wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych – mówi portalowi tvn24.pl jedna z zaangażowanych w sprawę osób.

Informatyka i meble Patrycja Z. pełniła funkcję wiceprezesa ARP od marca 2014 roku do początku tego roku. Współdecydowała o przyznawaniu publicznych środków na rozwój firm. Budżet ARP zamyka się w kwocie kilku miliardów zł. W jej CV można znaleźć informację, że wcześniej pracowała w firmie Wasko SA. A to właśnie Wojciecha W., prezesa i jej twórcę zatrzymali także agenci CBA. W innej branży, ale również z rynkowym sukcesem, działa trzeci z zatrzymanych, Jerzy K., wiceprezes Nowego Stylu. Spółka produkuje nowoczesne meble biurowe.

TVN24.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x