Przegląd mediów

Z zimną krwią zaplanowano zabójstwo?

Czy kluczem do rozwiązania zagadki zaginięcia Haliny Gorczycy będzie spotkanie ludzi Krzysztofa Rutkowskiego z aresztowanym Januszem G.? Nie milkną echa zaginięcia pielęgniarki z Jasła – Haliny Gorczycy.

Z zimną krwią zaplanowano zabójstwo? (fot. Biuro Detektywistyczne Rutkowski)

Dzisiaj publikujemy wizerunek samochodu dostawczego, który należy do Janusza G. byłego męża zaginionej. To właśnie w nim znaleziono ślady krwi należące do pielęgniarki.

– Tablice rejestracyjne nie są z Jasła, a z Krosna, więc być może ktoś zwrócił uwagę na to auto i wie, gdzie ten samochód jeździł lub parkował – mówi Krzysztof Rutkowski, który podobnie jak policjanci prowadzi poszukiwania za zaginioną. Detektyw zdradza nam, że prawdopodobnie doszło do planowanego zabójstwa. Czy tropy prowadzą do lasu?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że policjanci podejrzewają, iż pielęgniarka została poćwiartowana. Rutkowski uważa inaczej. – Mieliśmy podobną sprawę w Knurowie, gdzie żona poćwiartowała męża i zgłosiła jego zaginięcie, ale tam było mnóstwo krwi, w domu pani Haliny było jej za mało. Na złomowisku Janusza G. nie było z kolei żadnych śladów krwi. Podejrzewamy, że mężczyzna wszystko wcześniej zaplanował i wykopał dół w lesie. Pozostało mu ją zabić i wywieźć z miejsca zdarzenia. Zaginiona mogła zostać zawinięta w folię i tak zakopana, żeby zwierzyna nie rozkopała tego miejsca – mówi.

Kto pomagał Januszowi G.?

Czy jednak Janusz G. sam mógł tego dokonać? Wątpliwe. – Zakładamy, że ktoś mu pomógł. Od razu chce zdementować plotki, jakie do nas doszły, że w sprawie mogli brać udział synowie zaginionej. Absolutnie wykluczamy ich udział – mówi Rutkowski.

Kto jest podejrzewany? Ludzie z biura detektywistycznego poszukujący pielęgniarki przyznają, że na złomowisku Janusza G. pracowali porządni pracownicy, ale nie wszyscy. – Część to były zwykłe lumpy, które za przysłowiową flaszkę wódki mogli mu pomóc pozbyć się ciała – tłumaczy Rutkowski.
Być może pomocna stanie się rozmowa ludzi z biura detektywistycznego z samym Januszem G., który przebywa w areszcie śledczym. – Prokurator powiedział nam, że muszą z nim wykonać jeszcze kilka czynności, ale nie widzi przeciwwskazań do tego, żebyśmy się z nim spotkali w areszcie – mówi Rutkowski.

Grzegorz Anton
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
koko
koko
2024 lat temu

Tam gdzie wszystko wskazuje na męża może być bardzo ślepym trafem. Było już kilka takich spraw.

xcxc
xcxc
2024 lat temu

twoja stara to gitara

Trolek
Trolek
2024 lat temu

🙂

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x