Rozmaitości i ciekawostki

Finały ligi CS: GO w Zespole Szkół Technicznych

W Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbyły się (23-24.02) finały rozgrywek ligowych Counter Strike: Global Offensive.

Finały ligi CS: GO w Zespole Szkół Technicznych
Finały ligi CS: GO w Zespole Szkół Technicznych

A tak się to zaczęło… Na początku stycznia powstała strona e-sportowa w Zespole Szkół Technicznych i natychmiast zaczęto myśleć o rozgrywkach ligowych, które ostatecznie ruszyły w połowie stycznia. Wzięło w nich udział 22 drużyny po 5- 6 graczy. Chętni zgłosili się z powiatu jasielskiego, dębickiego oraz z krośnieńskiego, jak również z Rzeszowa, Warszawy i Przemyśla. Obowiązywało kryterium wiekowe, obowiązkowe ukończenie 15 lat i w przypadku osób nieletnich zgoda rodziców, bądź opiekunów prawnych.

Po rozegraniu 160 meczy online do rozgrywek LAN, czyli stacjonarnych offline, zakwalifikowało się 12 drużyn. Pierwszego dnia grały dwie grupy po cztery drużyny, z tego po dwie drużyny otrzymywały awans do gry finałowej. Do ścisłego finału zakwalifikowały się drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w rozgrywkach ligi online oraz cztery najlepsze zespoły pierwszego dnia finałów.

Ostatecznie na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ARENA ZST w składzie Konrad „Senor VAC” Gołąb, Andrzej „Vex” Żurkiewicz, Adrian „Jurgen III Waza” Mastej, Maciej „MaSsacre” Wojdyła, Patryk „Pyc1u” Szymczak. Drugie miejsce wywalczyli FE4R GAMING, czyli Kuba „Cez” Wołowiec, Paweł „Voltazip” Gwiżdż, Kamil „Gieenio” Mikrut, Piotr „Cornek” Wilusz, Arkadiusz „Fern” Michna. Zwycięzcą turnieju po zaciętej walce zostali Electric Guys w składzie Michał „NTG” Zuzak, Łukasz „ELKAENO” Frużyński, Borys „BRUNO” Gajda, Norbert „Sailor” Niezgoda, Bartosz „FAZA” Kusiak.

Mecze transmitowano w strefie kibica w ZST oraz na platformie streamowej twitch. Do gry wykorzystano sprzęt należący do Zespołu Szkół Technicznych, na co dzień używany w procesie dydaktycznym. Rywalizujące zespoły grały na identycznych jednostkach centralnych, dzięki czemu liczyły się umiejętności, a nie lepsze parametry karty graficznej czy innych podzespołów.

Konfigurację serwerów oraz przebieg całego turnieju nadzorował Oven Servers, będący jednym ze współorganizatorów wraz z Samorządem Szkolnym. Nagrody, czyli puchary i medale, sponsorował Zespół Szkół Technicznych, a rozgrywki objął patronatem dyrektor ZST Andrzej Bosak.

Wszelkie informacje dotyczące przebiegu rozgrywek ligowych i finałów znajdują się na stronie
e-sportowej Zespołu Szkół Technicznych oraz na fanpage’u.

Oven Servers & Samorząd ZST

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Cięgle myślałem, że w tej szkole uczą się tylko palacze, a nie sportowcy. Do tego przekonywała mnie łuna dymu wynurzająca się na przerwach z pasa zieleni i chodnika przed parkingiem .

Pyciu jest suaby
Pyciu jest suaby
2024 lat temu

tak

koleś
koleś
2024 lat temu

Fajnie, że e-sport staje się coraz popularniejszy i ludzie coraz mniej kojarzą graczy, e-sportowców z nerdami, dzieciakami bez życia, którzy całe swoje życie spędzają przed grą. Dla wielu ludzi to też jest pasja. Poświęcają swój czas na treningi i doszlifowanie swoich umiejętności, zgranie zespołowe, dzięki czemu odnoszą sukcesy. Piękna inicjatywa.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Gratulacje dla zwycięzców i uczestników, podziękowania dla chłopaków, którzy poświęcili swój wolny czas, oraz nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie i przebieg turnieju, szczególnie dla pasjonata, który to od podstaw „ogarnął”. Liczymy na rozwój e-sportu w naszym regionie, oczywiście z pomocą władz.

KaRoLeQ
KaRoLeQ
2024 lat temu

Jasło już coraz częściej może pochwalić się imprezami e-sport. Popieram wszelkie takie imprezy oraz inne, które trafiają do różnych grup wiekowych.
Chciałbym kiedyś zobaczyć w naszym mieście imprezy takie jak przykładowo IEM „Intel Extreme Masters” Katowice 2016.

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x