Rozmaitości i ciekawostkiWażne wydarzenia

Karpacka Troja zmieniła Regulamin zwiedzania

Regulamin zwiedzania Karpackiej Troi, o którym stało się głośno na początku września po problemach związanych z zakazem wjazdu wózków dziecięcych na teren Skansenu, został zmieniony. Zwiedzanie z wózkami umożliwione zostało na terenie parku archeologicznego.

Karpacka Troja zmieniła Regulamin zwiedzania(fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Dotychczasowy zakaz poruszania się wózków dziecięcych po terenie Skansenu wydany został przede wszystkim ze względu na niedostępność obszaru grodziska, na które prowadzą schody, zaś nawierzchnia jego ścieżek stanowi nie tylko niewygodę, ale wręcz zagrożenie dla małych dzieci znajdujących się w wózkach. Dlatego też w zmienionym regulaminie zakaz dotyczący grodziska został podtrzymany. Wózkami nie można także wjeżdżać na wystawę stałą oraz do zrekonstruowanych chat, jednak zakaz nie dotyczy już terenu parku archeologicznego, gdzie wjazd wózkiem dziecięcym nie stanowi zagrożenia dla najmłodszych turystów. Jan Gancarski, dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, podkreśla, że w przypadku zapisu, który wzbudził tyle kontrowersji kierowano się przede wszystkim troską o bezpieczeństwo dzieci, którą niesłusznie starano się przedstawić jako przejaw dyskryminacji. Przyznaje także, że problem powstał w dużej mierze wskutek braku Regulaminu na stronie internetowej Skansenu za co w imieniu Muzeum przeprasza i zapewnia, że błąd ten został już naprawiony.

Karpacka Troja zmieniła Regulamin zwiedzania (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Przy okazji zmiany Regulaminu Muzeum Podkarpackie w Krośnie wydało specjalne oświadczenie, którego treść przedstawia się następująco:

Szanowni Turyści,

w związku z zapisem, który znalazł się w Regulaminie zwiedzania Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy, a który mówił o zakazie wjazdu na teren obiektu wózków dziecięcych, informujemy, że zapis ten został zmieniony.

W chwili obecnej z wózkami dziecięcymi można poruszać się po terenie parku archeologicznego. Jednakże z uwagi na troskę o bezpieczeństwo najmłodszych turystów teren grodziska – na który prowadzi duża liczba schodów oraz którego ścieżki wyłożone są nawierzchnią z tzw. kocich łbów – pozostaje niedostępny dla wózków. Wzgórze jest obiektem zabytkowym i nie można było na nim zbudować podjazdów dla wózków. Z tych samych względów dotyczy to również wózków inwalidzkich. Wózkami dziecięcymi nie można także wjeżdżać na wystawę stałą oraz do zrekonstruowanych chat. Osoby chcące zwiedzić górną część Skansenu oraz salę wystawową zobowiązane są do pozostawienia wózków dziecięcych w hallu pawilonu wystawowego.

Regulamin ten jest dostępny pod adresem www.karpackatroja.pl, w dziale Niezbędnik Turysty (cennik oraz godziny otwarcia). Prosimy o zapoznanie się z nim przed przyjazdem do Skansenu.

Czytaj również: Regulamin Karpackiej Troi jest absurdalny!

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ags
Ags
2024 lat temu

I znowu jest problem, w takich czasach nie ma podjazdu dla inwalidow, im sie tez cos nalezy.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x