Rozmaitości i ciekawostkiWażne wydarzenia

Nowy skład Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Tadeusz Górczyk został przewodniczącym Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Wybrany na to stanowisko w drodze jawnego głosowania będzie pełnił swoją funkcję przez najbliższy rok.

Nowy skład Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych (fot. K. Pacwa)

W skład Rady weszli także: Ryszard Dzik, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Podkarpacie, który został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady, Zbigniew Staniszewski, wójt gminy Dębowiec, któremu powierzono funkcję sekretarza Rady oraz członkowie: Krzysztof Augustyn, wójt gminy Nowy Żmigród i Teresa Witusik, prezes Stowarzyszenia „Niebieski Parasol”. Kadencja Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych trwa 4 lata.

Nowy skład Powiatowej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych (fot. K. Pacwa)

Do zakresu działań powiatowych rad społecznych ds. osób niepełnosprawnych należy m.in.:  inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, realizacji praw osób niepełnosprawnych, opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, ocena realizacji programów oraz opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.
Posiedzenia rady zwoływane są co najmniej raz na kwartał przez przewodniczącego: z własnej inicjatywy, na wniosek co najmniej połowy członków prezydium rady, na wniosek co najmniej 1/3 liczby członków rady.

Katarzyna Pacwa
Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sprawny
sprawny
2024 lat temu

Sekreterzowanie Pan Górczyka w radzie miasta Jasła za poprzednich kadencji P.Czerneckiego miało miejsce i czas gdy upadała Spółdzielnia Inwalidów w Jaśle.Wówczas też miały miejsce uczty suto zastawione jadłem i napitkami pt.”bale harytatywne”I w tych właśnie czasach następowało lawinowa likwidacja przemysłu w Jaśle.Taka sytuacja żywo przypominała ostatni bal na Titanicu.Ta właśnie Spółdzielnia dawała zatrudnienie ok.500 osobom n iepełnosprawnym.Wówczas można było mówić o rzeczywistej integracji zawodowej tej grupy społecznej.Dzisiaj,gdy wszystko posprzątane,to po jakiego tworzyć jakąś radę składającą się z wójtów PSL.Ale w myśl porzekadła.Jeśli się nie wie o co chodzi,to odpowiedż jest prosta.Chodzi o boki pieniężne dla pseudo rady.

Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

band… łysych aroganckich cw…an…ia …….itd.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x