Rozmaitości i ciekawostki

Sprawdź, gdzie funkcjonują schroniska młodzieżowe

Od 1 lipca w okresie wakacji funkcjonują trzy Szkolne Schroniska Młodzieżowe prowadzone przez Powiat Jasielski. Placówki w Jaśle, Nowym Żmigrodzie i Foluszu oferują turystom łącznie 100 miejsc noclegowych, w cenach już od 12 zł za dobę.

Sprawdź, gdzie funkcjonują schroniska młodzieżowe

Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy Bursie Międzyszkolnej

Schronisko oferuje 50 miejsc noclegowych. W każdym pokoju znajduje się szafa ubraniowa, regały, szafki nocne oraz stolik i krzesła. Turystom udostępniona jest łazienka wyposażona w prysznice i umywalki oraz kuchnia do samodzielnego przygotowania posiłków. W budynku udostępniana jest sala komputerowa i świetlica, w której do dyspozycji jest telewizor oraz stół do ping-ponga. Obok budynku boisko oraz miejsca parkingowe. Schronisko położone jest przy ulicy Staszica, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKS i PKP, 10 minut drogi od Rynku.

Dane kontaktowe:

Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy Bursie Międzyszkolnej
ul. Stanisława Staszica 30a
38-200 Jasło
tel. 013 44 629 09, 724 223 436
www.bursy.pronet.jaslo.pl
schronisko.jaslo@onet.pl

Sprawdź, gdzie funkcjonują schroniska młodzieżowe

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Nowym Żmigrodzie

Schronisko oferuje 25 miejsc noclegowych. Turyści kwaterowani są w 1, 4, 5 – osobowych pokojach, w każdym z nich znajduje się szafa ubraniowa, szafki nocne oraz stolik i krzesełka. Turystom udostępniona jest łazienka wyposażona w prysznice i umywalki. Można korzystać z pomieszczenia kuchennego dla samodzielnego przygotowania posiłków wraz z lodówka i jadalni. Schronisko położone jest w samym centrum Nowego Żmigrodu 200 metrów od Rynku oraz przystanku PKS. Panują tu dogodne warunki do wypoczynku. Na terenie schroniska znajduję boisko do gier zespołowych, miejsce na ognisko oraz parking niestrzeżony. W pobliżu znajdują się restauracja, kawiarnia, pizzeria oraz sklepy. Schronisko jest dobrą bazą wypadową w rejon Magurskiego Parku Narodowego, okolice Dukli, Gorlic oraz Jasła.

Dane kontaktowe:

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Nowym Żmigrodzie
ul. Mickiewicza 18
38-230 Nowy Żmigród
tel. (0 13) 441 56 25, 504 770 149
www.zsnz.pl

Sprawdź, gdzie funkcjonują schroniska młodzieżowe

Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Foluszu

Schronisko oferuje 25 miejsc noclegowych. Turyści kwaterowani są pokojach wieloosobowych przygotowanych w salach lekcyjnych. Turystom udostępniona jest łazienka wyposażona w prysznic i umywalki. Można również korzystać z pomieszczenia kuchennego dla samodzielnego przygotowania posiłków. W budynku znajduje się również świetlica, na której do dyspozycji turystów jest telewizor. Schronisko położone jest w centrum miejscowości około 300 metrów od przystanku PKS. Panują tu dogodne warunki do wypoczynku. Na terenie schroniska znajduję miejsce na ognisko oraz parking niestrzeżony. W miejscowości Folusz znajduje się smażalnia ryb, kawiarnia, oraz sklep. Schronisko jest dobrą bazą wypadową w rejon Magurskiego Parku Narodowego, okolice Nowego Żmigrodu, Gorlic oraz Jasła.

Dane kontaktowe:

Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy Szkole Podstawowej w Foluszu
38-222 Folusz
tel. 013 4413107

Michał Małyszek

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x