Rozmaitości i ciekawostkiWażne wydarzenia

Stop śmieciowemu jedzeniu w szkolnych sklepikach

Uprzejmie informuję, iż Fundacja Pomocy Rodzinom i Rozwoju Przedsiębiorczości „Mentor” jako sygnatariusz Koalicji dla Rodziny (www.obserwatoriumrodzinne.pl) z dniem dzisiejszym rozpoczyna akcję „Stop śmieciowemu jedzeniu w szkolnych sklepikach”.

Stop śmieciowemu jedzeniu w szkolnych sklepikach

Akcja ma na celu upowszechnianie zasad zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży oraz zainicjowania prac legislacyjnych zmierzających do ograniczenia sprzedaży w szkolnych sklepikach napojów koloryzowanych, przekąsek ziemniaczanych i batoników czekolado-podobnych.

Fundacja Pomocy Rodzinom i Rozwoju Przedsiębiorczości „Mentor” wystosowała w tej sprawie pismo do wszystkich lokalnych parlamentarzystów. Apelujemy również do samorządów lokalnych o podjęcie stosownych uchwał zakazujących sprzedaży „śmieciowego jedzenia” w szkołach.

Zwracamy się do wszystkich organizacji, którym zależy na zdrowiu rosnącego młodego pokolenia o włączenie się w realizację inicjowanych przez nas działań. Koordynatorem akcji jest Dariusz Kosior, nr tel. 886444780 do którego można zwracać się po szczegółowe informacje.

Dariusz Kosior

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
matkamnoddrc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ddrc
Gość
ddrc

bardzo mądry pomysł. Sam jestem uczniem i uważam, że te śmieciowe jedzenie bez nadzoru rodziców sprawia, że wzrasta otyłość u dzieci

mno
Gość
mno

bardzo dobrze! 🙂

matka
Gość
matka

jestem za tym, w końcu ktoś wpadł na ten pomysł aby zadbać o to bo w głowie się nie mieści co ludzie sprzedają tym dziecią i jeszcze za jaką marże……

Close
X