Bezbramkowy remis w derbach z Karpatami Krosno (foto)

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy rywalami zza miedzy drużyną Karpat Krosno a Czarnymi Jasło. W sobotnie popołudnie, stadion przy ulicy Legionów wypełnił się kibicami obu drużyn, którzy zjawili się, aby być dwunastym zawodnikiem w swoich drużynach i dopingować swoich zawodników.

Derby z Karpatami Krosno na remis! (fot. Laboratorium fotograficzne hepnar.pl)

Spotkanie groźnie się rozpoczęło, bo już w szóstej minucie żółtą kartką ukarany został Przemysław Ślarski. Na szczęście zawodnik krośnieńskich Karpat trafił w mur. Pierwsza groźna akcja w meczu miała miejsce dopiero w trzydziestej pierwszej minucie, kiedy to Buczek zagrał do Lizuta, ten przyjął piłkę i w ostatniej chwili ubiegł go jeden z obrońców z Jasła, wybijając na róg. W trzydziestej piątej minucie gospodarze zmarnowali dwie stuprocentowe sytuacje. Buczek próbował pokonać Ślarskiego z ośmiu metrów, ale ten pewnie sobie poradził, dobijał Woźniak, ale ponownie klasę pokazał bramkarz z Jasła. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie spotkania, gra znacznie się ożywiła. Tuż po przerwie krośnianie mieli okazję strzelecką. Z niewielkiej odległości strzelał Frydrych, a Ślarski nawet nie drgnął. Na szczęście piłka odbiła się od słupka. W 68. minucie w akcji „sam na sam” stanął Dawid Cempa, który oddał mocny strzał, ale piłka trafiła wprost w bramkarza gospodarzy. W osiemdziesiątej drugiej minucie Cempa został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. W doliczonym czasie gry, kapitan Karpat Krosno został ukarany również czerwoną kartką. Obydwa zespoły kończyły mecz derbowy w dziesięciu.

Wyjściowe składy:

Karpaty: Cisek – Hajduk – Jarząb, Wityński, Czopko, Włodarski, Woźniak, Zajdel, Fydrych, Kapuściński, Liput, Buczek.
Czarni: Ślarski – Munia, Bernacki, Remut, Brożyna, Wolański, Grzesiak, Halz, Skała, Złotek, Cempa.

Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej piłkarze krośnieńskich Karpat pokonali na boisku w Jaśle podopiecznych trenera Hapa 1:2. Prowadziliśmy relację na żywo z meczu derbowego pomiędzy Karpatami Krosno a Czarnymi Jasło, którą możesz znaleźć tutaj. Relacja fotograficzna, którą udostępniło nam laboratorium fotograficzne hepnar.pl możecie znaleźć tutaj.