Sport

II Akademia Sprawności w ZSM nr 3 w Jaśle (foto)

Już po raz drugi w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, odbyła się Akademia Sprawności, której pomysłodawcami są Leszek Zduński oraz Dariusz Hap – nauczyciele wychowania fizycznego.

II Akademia Sprawności w ZSM nr 3 w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Głównym celem imprezy jest popularyzacja oraz zachęta do uprawiania akrobatyki, która została przez wiele osób zapomniania. Organizatorzy dodają również, że najbardziej cieszy fakt, że młodzież biorąca udział w zawodach jest bardzo dobrze przygotowana i wykonanie skompliowanych ćwiczeń nie jest dla nich żadnym problemem. – W zawodach udział wzięło ponad siedemdziesięciu uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Jasła. Zawody mają za zadanie wyłonić najsprawniejszego chłopca oraz najsprawniejszą dziewczynkę z terenu naszego miasta oraz szkołę, która zbierze największą ilość punktów w rywalizacji – mówi Leszek Zduński, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

II Akademia Sprawności w ZSM nr 3 w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Dla wszystkich uczestników akademii, przygotowanych zostało kilka konkurencji sprawnościowych takich, jak: ćwiczenia akrobatyczne, ćwiczenia statyczne, ćwiczenia siłowe dla dziewcząt i chłopców oraz ćwiczenia związane z grami zespołowymi.

Leszek Zduński (kliknij, aby powiększyć)

Wszystkie konkurencje przeliczane były na punkty. Zwyciężał ten, kto uzyskał największą ilość punktów wśród grupy zarówno chłopców jak i również dziewczynek. – Bardzo mnie cieszy fakt, że poziom tych zawodów naprawdę się podnosi.Młodzież przychodzi do nas przygotowana, co daje informację, że program gimnastyki podczas lekcji wychowania fizycznego w ich szkołach jest realizowany w ciekawy oraz bardzo atrakcyjny sposób. Widać również ogromny zapał uczestników akademii – relacjonuje Leszek Zduński.

Zobacz fotorelację! (25 zdjęć)

Zawodniczki, które brały udział w dzisiejszej akademii, były w stanie wytrzymać ponad trzydzieści sekund w podciągnięciu na drązku, natomiast co druga z nich była w stanie wykonać szpagat poprzeczny.

Dla najlepszych zawodników przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy oraz puchary.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zdziwiony
zdziwiony
2024 lat temu

Zawody bardzo interesujące- pochwalam i gratuluję, ale zdumiewające jest to, że nie wymieniono głównego sponsora imprezy. Oj nieładnie Panowie nieładnie !

zibi
zibi
2024 lat temu

A kto zajął pierwsze miejsca i z której szkoły ?

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x