r e k l a m a
Sport

II Akademia Sprawności w ZSM nr 3 w Jaśle (foto)

Już po raz drugi w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle, odbyła się Akademia Sprawności, której pomysłodawcami są Leszek Zduński oraz Dariusz Hap – nauczyciele wychowania fizycznego.

II Akademia Sprawności w ZSM nr 3 w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Głównym celem imprezy jest popularyzacja oraz zachęta do uprawiania akrobatyki, która została przez wiele osób zapomniania. Organizatorzy dodają również, że najbardziej cieszy fakt, że młodzież biorąca udział w zawodach jest bardzo dobrze przygotowana i wykonanie skompliowanych ćwiczeń nie jest dla nich żadnym problemem. – W zawodach udział wzięło ponad siedemdziesięciu uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Jasła. Zawody mają za zadanie wyłonić najsprawniejszego chłopca oraz najsprawniejszą dziewczynkę z terenu naszego miasta oraz szkołę, która zbierze największą ilość punktów w rywalizacji – mówi Leszek Zduński, nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

II Akademia Sprawności w ZSM nr 3 w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Dla wszystkich uczestników akademii, przygotowanych zostało kilka konkurencji sprawnościowych takich, jak: ćwiczenia akrobatyczne, ćwiczenia statyczne, ćwiczenia siłowe dla dziewcząt i chłopców oraz ćwiczenia związane z grami zespołowymi.

Leszek Zduński (kliknij, aby powiększyć)

Wszystkie konkurencje przeliczane były na punkty. Zwyciężał ten, kto uzyskał największą ilość punktów wśród grupy zarówno chłopców jak i również dziewczynek. – Bardzo mnie cieszy fakt, że poziom tych zawodów naprawdę się podnosi.Młodzież przychodzi do nas przygotowana, co daje informację, że program gimnastyki podczas lekcji wychowania fizycznego w ich szkołach jest realizowany w ciekawy oraz bardzo atrakcyjny sposób. Widać również ogromny zapał uczestników akademii – relacjonuje Leszek Zduński.

Zobacz fotorelację! (25 zdjęć)

Zawodniczki, które brały udział w dzisiejszej akademii, były w stanie wytrzymać ponad trzydzieści sekund w podciągnięciu na drązku, natomiast co druga z nich była w stanie wykonać szpagat poprzeczny.

Dla najlepszych zawodników przygotowane zostały pamiątkowe dyplomy oraz puchary.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
zibizdziwiony Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zdziwiony
Gość
zdziwiony

Zawody bardzo interesujące- pochwalam i gratuluję, ale zdumiewające jest to, że nie wymieniono głównego sponsora imprezy. Oj nieładnie Panowie nieładnie !

zibi
Gość
zibi

A kto zajął pierwsze miejsca i z której szkoły ?

Close
X