Piłka nożnaSport

II miejsce Szóstki w Memoriale A.Barwińskiego w Tarnowie

W sobotę 22 listopada w tarnowskiej hali „Jaskółka”, został rozegrany IX Halowy Turniej Antoniego Barwińskiego. Ten urodzony w 1923 roku Jaślanin, był jednym z najbardziej znanych piłkarzy w dziejach sportu tarnowskiego. Jako pierwszy zawodnik Tarnovii Tarnów, wystąpił w reprezentacji Polski. W Memoriale ku czci tego znanego w latach 40-tych i 50-tych ubiegłego stulecia piłkarza, wzięło udział 10 drużyn w tym zespół Szóstki Jasło rocznik 2002.

II miejsce Szóstki w Memoriale A.Barwińskiego w Tarnowie

Obsada turnieju została podzielona na dwie grupy, w których rozgrywki były prowadzone systemem każdy z każdym. Nasza drużyna została rozpisana do grupy ze Stalą Rzeszów, KSZO Ostrowiec Świetokrzyski, Wisłą Kraków i Unią Tarnów. Druga grupę stanowiły drużyny: Tarnovia Tarnów, Stal Stalowa Wola, Orlęta Kielce, Borek Kraków oraz DAP Dębica. Nasz zespół przystąpił do turnieju praktycznie z marszu, ponieważ przed turniejem chłopcy trenowali cały czas na orliku.

W hali odbył się tylko jeden trening przed samym turniejem, a jak wiadomo specyfika gry na sztucznej nawierzchni jest zupełnie inna niż w hali. Mimo to pokazali się z bardzo dobrej strony, pokazując z meczu na mecz coraz lepsza piłkę. Oto wyniki kolejno rozegranych męczy:
UKS Szóstka – Stal Rzeszów 1-0 (Baran)
UKS Szóstka – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 5-2 (3xRakoczy,Baran,Dziadosz)
UKS Szóstka – Wisła Kraków 2-0 (2xRakoczy)
UKS Szóstka – Unia Tarnów 1-0 (Baran)

Dzięki kompletowi zdobytych punktów awansowali do półfinału z pierwszego miejsca w grupie. Naszym przeciwnikiem okazała się drużyna z Kielc. Druga parę półfinałową stanowiły Tarnovia Tarnów i Wisła Kraków. Drużyny które zajęły dalsze miejsca w swoich grupach grały o lokaty od 5-10, systemem: miejsca piąte o 9 miejsce turnieju, miejsca czwarte o 7 miejsce i miejsca trzecie zagrały o 5 miejsce w końcowej klasyfikacji.

Drużyna Orląt Kielce, okazała się bardzo dobrym zespołem, który postawił ciężkie warunki naszym piłkarzom. Walka toczyła się o każdy metr parkietu. Z minuty na minutę nasi chłopcy uzyskali coraz większą przewagę, jednak mimo kilku sytuacji jakie stworzyli, wykorzystali tylko jedną. Zwycięzcę drugiego półfinału wyłonić musiały rzuty karne, jako że w regulaminowym czasie gry rezultat był 1-1. Loteria, jaką jest niewątpliwie konkurs rzutów karnych, wygrali piłkarze Wisły Kraków.

UKS Szóstka – Orlęta Kielce 1-0 (Szydło)
Tak wiec los po raz drugi w tym dniu, karze nam grać z drużyna Wisły Kraków. Mecz z relacji obserwujących stojący na wysokim poziomie, a co najważniejsze o wiele lepszy w naszym wykonaniu, niż ten grupowy wygrany przez nas 2-0. Niestety nie wykorzystujemy 3-4 dobrych sytuacji. Krakowianie również mają swoje szanse, choćby w postaci rzutu karnego, ale dobrze dysponowany w tym dniu Łukasz Lepucki wyczuł intencje strzelca i nie pozwolił piłce wpaść do bramki. Spotkanie kończy się rezultatem 0-0. Jak wspominałem wcześniej w loterii jaką są karne, szczęście po raz drugi uśmiecha się do piłkarzy Białej Gwiazdy. Nasza drużyna choć jako jedyna w całym turnieju niepokonana, zdobywa drugie miejsce, co jest niewątpliwie dużym sukcesem biorąc pod uwagę obsadę turnieju, czy wspomniany wcześniej fakt że odbyła tylko jeden trening w hali.

UKS Szóstka – Wisła Kraków 0-0 k(1-2)
Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany zawodnik Szóstki Michał Rakoczy. Serdecznie gratulujemy Michałowi, oraz całej drużynie. Słowa uznania także dla trenera Pawła Kasprzyka. Ogromne podziękowania dla rodziców, za zorganizowanie transportu na turniej.

Skład drużyny UKS-u: Łukasz Lepucki, Wiktor Toporowicz, Arkadiusz Baran, Szymon Dziadosz, Bartosz Skwara, Karol Szydło, Michał Rakoczy, Bartłomiej Głód, Wojciech Kasowicz, Klaudiusz Białogłowicz.
Końcowa klasyfikacja:
1.Wisła Kraków
2.UKS Szóstka Jasło
3.Tarnovia Tarnów
4.Orlęta Kielce
5.Stal Stalowa Wola
6.Stal Rzeszów
7.KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
8.Borek Kraków
9.DAP Dębica
10.Unia Tarnów

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x