„Mecz Przyjaźni” dla Przeworska (foto)

Drużyna Orła Przeworsk pokonała podopiecznych Jerzego Daniły w „meczu przyjaźni” pomiędzy Czarnymi Jasło a Orłem Przeworsk. Pomimo dobrej gry jaślan w pierwszej połowie goście z Przeworska okazali się być być lepsi co dało im zwycięstwo 1:2. Honorową bramkę dla czarnych z rzutu karnego zdobył Sławomir Kwiek. Świetnie na bramce gości pokazał się Król.

Zobacz fotogalerię!

"Mecz Przyjaźni" dla Przeworska (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Przed spotkaniem jaślanie znajdowali się w znacznie lepszej sytuacji aniżeli goście, którzy walczą o utrzymanie w IV lidze i dzisiejszy komplet punktów był im bardzo potrzebny.

Worek z bramkami otworzył się już w czwartej minucie. Wówczas Tworzydło po rzucie wolnym umieścił piłkę w bramce Sławomira Kwieka. W pierwszym kwadransie gra toczyła się w środkowej części boiska, ale nie brakowało również okazji strzeleckich. W siedemnastej minucie Pokrywka miał świetną okazję strzelecką, z której pewnie wyszedł goalkeeper z Przeworska. Minutę później Robert Szalony oddał mocny strzał, ale piłka odbiła się od poprzeczki. W 24. minucie bramkę na remis zdobył Sławomir Kwiek. Jaślanie remisem nie mogli cieszyć się długo bowiem dziesięć minut później do bramki Kwieka trafił Florek. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 1:2.

W drugiej odsłonie podopieczni Jerzego Daniły nie mieli już tyle okazji strzeleckich co w pierwszej połowie. W 55. minucie po strzale Florka, jaślan ratuje słupek. W 76. minucie jeden z zawodników gospodarzy oddał strzał w lewy dolny róg bramki, ale król pewnie wybił piłkę na rzut rożny. W 80. minucie goście w zamieszaniu podbramkowym oddali strzał, ale Kwiek pewnie wypiąstkował piłkę poza pole karne.

Czarni: Kwiek – Pokrywka, Bernacki, Chrząszcz (57′ Setlak), Kosiba – Grzesiak (55′ Żarnowski), Warzocha, Madejczyk, Brągiel (80′ Majewski) – Złotek (71′ Tutaj), Szalony.

Orzeł: Król – Jarosz (78′ Misiło), Mazur, Sykała, Tworzydło, Broda (89′ Laska), Strączek, Kowal, Zięba, Florek (58′ Padiasek), Kurowski (65′ Jędryka).