SportWażne wydarzenia

Nie nudź się w wakacje – rusza program Trener Osiedlowy

Od 30 czerwca do 31 sierpnia br. na siedmiu jasielskich osiedlach: Rafineria, Gamrat, Kopernika, Śródmieście, Mickiewicza, Hankówka i Sobniów odbywać się będą bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w ramach programu „Trener Osiedlowy”.

Plakat (kliknij aby powiększyć)

Zajęcia, które odbywać się będą cztery razy w tygodniu: w środy, czwartki, piątki i soboty, w godz. 10-14, są bezpłatne, każdy kto chce w nich uczestniczyć może zapisywać się u trenerów. Wszelkie informacje dostępne są na ulotkach i plakatach rozwieszonych na osiedlach.

W tym roku trenerami poszczególnych osiedli zostali: Łukasz Jachimek – os. Rafineria, Mariusz Maczuga – os. Gamrat, Sławomir Dziadosz – os. Śródmieście, Jerzy Chmiel – os. Mickiewicza, Ilona Gomółka-Książkiewicz – os. Hankówka, Robert Grabolus – os. Kopernika i Łukasz Książkiewicz – os. Sobniów. Przy wyborze trenerów preferowane było wykształcenie wyższe – wychowanie fizyczne z uprawnieniami instruktorskimi i trenerskimi.

– Głównym celem programu jest zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży poprzez zorganizowanie zajęć sportowych skierowanych do młodzieży w wieku od 12 do 18 lat – mówi Iwona Byczek z Urzędu Miasta w Jaśle. W ramach programu „Trener Osiedlowy” odbędą się zajęcia m.in. piłka nożna, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, badminton, unihokej, ringo, wędkarstwo. Ponadto planowane są rajdy rowerowe, wycieczki oraz wyjścia na otwarty lub kryty basen. Na zakończenie programu odbędzie się turniej międzyosiedlowy o puchar burmistrza Jasła.

Realizatorzy programu liczą na ścisłą współpracę z dyrektorami szkół, przewodniczącymi osiedli,
a w szczególności z rodzicami. – „Trener Osiedlowy” to program prowadzony w ramach zagospodarowania wolnego czasu dzieci i młodzieży, który ma zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu poprzez sport. Uczestnictwo młodzieży w różnych formach zajęć minimalizuje ryzyko zachowań agresywnych, opóźnia inicjację alkoholową i pokazuje alternatywę spędzania wolnego czasu inną niż spożywanie alkoholu lub używek – podkreśla I. Byczek.

„Trener Osiedlowy” jest programem realizowanym w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, a finansowany ze środków pochodzących z opłat za sprzedaż alkoholu. Koszt programu to około 50 tysięcy złotych.

UMJ

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
kitaMarr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marr
Gość
Marr

Już myslałem,, ze nie bedzie w tym roku tego programu, ale jest super!
POzdrowki dla trenerow

kita
Gość
kita

a gdzie ogon?

Close
X