r e k l a m a
Sport

Strażacy grają w tenisa stołowego

Po raz pierwszy w gminie Nowy Żmigród odbyły się zawody tenisa stołowego dla strażaków.Z inicjatywy komendanta gminnego OSP w Nowym Żmigrodzie oraz dyrektora GOK odbył się pierwszy Gminny Turniej Tenisa Stołowego Strażaków. Zawody odbyły się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie.

Strażacy grają w tenisa stołowego (fot. Jerzy Dębiec)

Do turnieju przystąpiło 21 strażaków z siedmiu jednostek OSP: Nowy Żmigród, Mytarka, Łężyny, Gorzyce, Brzezowa, Łysa Góra, Toki. Zawody rozgrywane były systemem do dwóch przegranych meczów zgodnie z przepisami PZTS. Zawodnicy rywalizowali w punktacji indywidualnej jak i drużynowej. Zawody rozgrywane były w sympatycznej, sportowej rywalizacji.

Strażacy grają w tenisa stołowego (fot. Jerzy Dębiec)

Zawodom przyglądali się zaproszeni goście w osobach: komendant PSP w Jaśle Wiesław Latoszek, wójt gminy Krzysztof Augustyn oraz komendant gminny OSP w Nowym Żmigrodzie Adam Durał. Sędzią głównym zawodów był Jerzy Dębiec.

Po zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Indywidualnie wygrał, co było do przewidzenia, Wojciech Forystek z Gorzyc przed Przemysławem Maciejczykiem z Łężyn oraz Bartoszem Lechwarem również z Łężyn.

W kategorii drużynowej wygrała jednostka OSP z Łężyn przed OSP Gorzyce i OSP Łysą Góra.

W dalszej części turnieju odbyły się mecze towarzyskie między zwycięzcom turniej Wojciechem Forystkiem, komendantem gminnym Adamem Durałem, komendantem PSP w Jaśle Wiesławem Latoszkiem oraz dyrektorem GOK Jerzym Dębcem.

Turniej spełnił oczekiwania. Jako drudzy w powiecie zorganizowaliśmy taki turniej. Na zakończenie wójt gminy w asyście komendanta powiatowego oraz komendanta gminnego wręczył puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Taka forma rekreacji będzie kontynuowana. Jest to też forma zachęcenia młodych ludzi do wstąpienia w szeregi OSP.

Jerzy Dębiec
Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x