r e k l a m a
SportWażne wydarzenia

Turniej Sołectw w Łysej Górze

Jedną z cyklicznych imprez kulturalnych organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie jest turniej sołectw, w tym roku gospodarzem tej imprezy była Łysa Góra. Rozgrywki odbyły się 8 lipca a do rywalizacji przystąpiło sześć sołeckich drużyn.

Turniej Sołectw w Łysej Górze

W turnieju swoją reprezentację wystawiły: Łysa Góra, Nienaszów, Sośniny, Kąty, Toki oraz Grabanina. Po dwunastu konkurencjach zwycięzcą okazała się drużyna z Nienaszowa, tuż za nimi drugie miejsce na podium zajęła drużyna gospodarzy – Łysa Góra, natomiast trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Grabaniny. Poza podium znalazły się: Toki, Sośniny i Kąty.

Turniej Sołectw w Łysej Górze

Zawodnicy zmierzyli się w wielu konkurencjach były to min. slalom w płetwach, przeciąganie liny, jazda wyczynowa taczkami, rzuty lotkami, bieg na szczudłach, rzut gumiakiem, wbijanie gwoździ, bieg z piłką lekarską, kręgle, bieg tyłem.

Turniej Sołectw w Łysej Górze

Konkurencje były nastawione na zabawę zawodników i kibiców ale mimo wszystko podczas niektórych konkurencji była widoczna zacięta rywalizacja między drużynami. W przerwie rozgrywek odbył się mecz piłki nożnej: Łysa Góra kontra „reszta świata”. Podczas meczu drużyna gospodarzy okazała się lepsza wygrywając 2:1.

Turniej Sołectw w Łysej Górze

Zawody organizowane były przez Gminny Ośrodek Kultury, wójta gminy oraz sołtysa wsi Łysa Góra. W turnieju udział wzięło sześć sołectw na dziewiętnaście w gminie.
Na zakończenie głos zabrał Wójt Gminy, który podziękował organizatorom oraz uczestnikom za udział, wręczył Puchary oraz symboliczne nagrody.

Marek Sroka

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

promocja tego typu imprez w Nowym Żmigrodzie leży , przecież jakby ktoś walnął jakieś ogłoszenie to drużyn było by dużo więcej.

gbur
gbur
2024 lat temu

Ale się działo ….

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x