Piłka nożnaSportWażne wydarzenia

XI kolejka: Tomasovia nadal na fotelu lidera III ligi lubelsko-podkarpackiej

Tomasovia Tomaszów Lubelski nie próżnuje. Piłkarze Bohdana Bławackyego z Ukrainy skromnie pokonali zespół Stali Sanok 1:0. Sanoczanie od 28. minuty grali w dziesiątkę, a od 87. minuty po czerwonej kartce Łuczka, do szatni schodzili tylko w dziewięciu.

XI kolejka: Tomasovia nadal na fotelu lidera III ligi lubelsko-podkarpackiej (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Najokazalszym zwycięstwem w tej serii spotkań pochwalić mogą się zawodnicy mieleckiej Stali, którzy pokonali outsidera rozgrywek – zespół Orlęta Łuków. Stal Mielec z dorobkiem dwudziestu ośmiu punktów plasuje się na drugiej pozycji w ligowej tabeli, nad nimi jest tylko wspomniana Tomasovia z trzema punktami więcej. Piłkarze trenera Gąsiora mają aż sześć punktów przewagi nad Avią Świdnik oraz Stalą Sanok, które posiadają tyle samo punktów.

Okazałego wyniku nie może powstydzić się także Avia Świdnik, która 4:1 pokonała dziesiątą w tabeli Lubliniankę Wieniawa Lublin, po dwóch bramkach Gizy, Sadła oraz Mazurka. Jedyną bramkę dla piłkarzy trener Sadowskiego zdobył Krupski.

W rozgrywkach III ligi lubelsko-podkarpackich ewidentnie nie radzi sobie zespół Stali Kraśnik, który w rozegranych dotychczas jedenastu spotkaniach, tylko w jednym zdołał zdobyć komplet punktów, a dziesięć razy musiał uznać wyższość przeciwnika. Podobnie było w tym przypadku. Kraśniczanie polegi przed własną publicznością Chełmiance Chełm 1:3, po bramkach Wasiluka, Górniaka oraz Bali, jedyną bramkę – po rzucie karnym dla gospodarzy zdobył Rusiecki.

Znajdujące się w strefie spadkowej Orlęta Radzyń uległy krośnieńskim Karpatom 1:2. Wynik otworzył już w pierwszej minucie zawodnik Karpat – Marcin Włodarski. W dziewiętnastej minucie stan rywalizacji wyrównał Hołoweńko. Na cztery minuty przed końcem meczu, bramkę na wagę trzech punktów dla Karpat Krosno zdobył ponownie Włodarski.

Izolator Boguchwała skromnie pokonał Polonię Przemyśl 1:0, a bramkę na wagę kompletu punktów dla zespołu z Boguchwały zdobył najskuteczniejszy zawodnik tego sezonu w III lidze lubelsko-podkarpackiej Tomasz Płonka. Było to jego ósme trafienie.

W XI kolejce padły tylko dwa remisy. W rozegranym w sobotnie popołudnie spotkaniu pomiędzy Unią Nowa Sarzyna, a beniaminkiem z Przeworska, żadna z drużyn nie zdołała przychylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Wynik otworzyli przeworszczanie, po bramkę Mielniczaka, a stan rywalizacji na trzy minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego wyrównał Krystian Lebioda.

Remis padł również w pojedynku Podlasia Białej Podlaskiej z podopiecznymi trenera Roberta Hapa. Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla jaślan już w piętnastej minucie, kiedy to jasielski goalkeeper nie wykorzystał rzutu karnego, podyktowanego przez sędziego. Osiem minut później jaślanie grali w dziesiątkę. Artur Wierdak został ukarany przez sędziego Piotra Kozłowskiego z Zamościa. Do końca niedzielnego spotkania, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć bramki dającej komplet punktów w tym spotkaniu.

Do końca rozgrywek rundy jesiennej III ligi lubelsko-podkarpackiej sezonu 2012/2013 pozostało jeszcze cztery spotkania. Do najciekawszych w XII kolejce, która rozegrana będzie 20/21 października, zaliczyć można pojedynek Czarnych Jasło z Unią Nową Sarzyną (sob. godz. 15.00) , starcie Karpat Krosno z liderem rozgrywek z Tomaszowa Lubelskiego. Równie ciekawie zapowiada się mecz beniaminka z Przeworska z mielecką Stalą.

Przeczytaj o remisie Czarnych Jasło z Podlasiem Białą Podlaską, w którym Sławomir Kwiek nie wykorzystał rzutu karnego, a zespół od dwudziestej minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce Wierdaka (czytaj więcej). Przeczytaj również o porażce juniorów starszych oraz remisie juniorów młodszych w meczu derbowym Podkarpackiej I Ligi Junorów z Karpatami Krosno (czytaj więcej).