Piłka nożnaSport

Zmarł Aleksander Karamon, piłkarz, trener i działacz JKS Czarnych Jasło

Do klubu dotarła bardzo smutna wiadomość- w wieku 81 lat zmarł Aleksander Karamon- wieloletni działacz, trener, sędzia oraz piłkarz Czarnych Jasło. Urodzony 16 października 1934 roku w Jaśle. Jego pasją było krótkofalarstwo, w którym zakochał się w wojsku.

Zmarł Aleksander Karamon, piłkarz, trener i działacz JKS Czarnych Jasło
Zmarł Aleksander Karamon, piłkarz, trener i działacz JKS Czarnych Jasło

Po powrocie z wojska grał najpierw w trzecioligowym, a po reorganizacji występującym w lidze okręgowej zespole wtedy Jasielskiego Klubu Sportowego Czarni Jasło. Swoją karierę zawodniczą zakończył w 1967 roku. Najpierw został trenerem jasielskich juniorów, potem odbył w Kluczborku kurs instruktora piłki nożnej, wreszcie przejął zespół seniorów JKS Czarni Jasło. Prowadząc go przez cztery sezony 1968/1969, kiedy jego podopieczni uplasowali się na piątym miejscu w tabeli ligi okręgowej i w sezonie 1969/1970, gdy zajęli trzecie miejsce, osiągając wynik powtórzony w okręgówce tylko przez trenera Michała Matyasa.

Po zakończeniu kariery trenerskiej utrzymywał nadal związek z piłką nożną. Najpierw, w 1978 roku, uzyskał kwalifikacje sędziowskie, a później poprowadził ponad tysiąc pięćset spotkań piłkarskich w różnych klasach rozgrywek, w tym w trzeciej lidze. Skończywszy sędziowanie, został aktywnym działaczem wtedy MZKS Czarni Jasło, wchodząc w skład Zarządu Klubu, ale nie należąc do ścisłego kierownictwa.

Po przejściu na emeryturę w połowie lat dziewięćdziesiątych, w 1995 roku został kierownikiem Biura JKS Czarni Jasło. Natomiast do połowy 1999 roku, gdy kończyły się niepowodzeniem jego trzy kolejne Walne Zebrania Sprawozdawczo- Wyborcze, prowadził wraz z Anatolem Nowosielskim większość spraw związanych z organizacyjno- finansowym funkcjonowaniem Klubu. Za swoją pracę, w klubie i poza nim, został nagrodzony wieloma wyróżnieniami i odznaczeniami.

Zarząd klubu JKS Czarni 1910 Jasło, piłkarze i trenerzy pragną złożyć kondolencje oraz najszczersze wyrazy współczucia i ubolewania najbliższej rodzinie.
Nabożeństwo pogrzebowe odbędzie się we wtorek, 26.04.2015, o godz. 15.00 w Sanktuarium św. Antoniego Klasztor Franciszkanów w Jaśle.
źródło: „Sto lat Czarnych Jasło” autor: Stanisław Fryc.

Czarni Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x