Wiadomości

25 najchętniej czytanych i komentowanych tematów w 2013 roku!

2013 rok już prawie na finiszu, dlatego ostatnie dni grudnia są zawsze gorącym okresem, wniosków, analiz, podsumowań, ale także prezentacji swoich sukcesów. Przez ostatnie dwanaście miesięcy w Jaśle działo się bardzo dużo. Mijający rok dostarczył nam, zarówno dramatycznych wydarzeń, ale też wiele tych, z których jaślanie mogą być naprawdę dumni.

25 najchętniej czytanych i komentowanych tematów w 2013 roku!

Rusza nowy sezon funkcjonowania Ogródka Jordanowskiego [Czytano: 9970 razy]

Spóźniona nieco wiosenna aura dopiero teraz daje możliwość korzystania w pełni z Ogródka Jordanowskiego i znajdujących się tam urządzeń. Przyjemność przebywania na Ogródku zależy od sprawnych urządzeń, czystości terenu i poczucia bezpieczeństwa, dlatego z niepokojem odbieramy sygnały od mieszkańców Jasła, w sprawie nagannego zachowywania się niektórych osób na terenie Ogródka Jordanowskiego przy ul. Jana Pawła II, szczególnie w godzinach wieczornych.

“Kuchenne rewolucje” Magdy Gessler w Jaśle! [Czytano: 43188 razy]

W poniedziałkowe przedpołudnie do Jasła przyjechała Magda Gessler, wtedy też rozpoczęły się pierwsze nagrania do nowego odcinka “Kuchennych rewolucji”, które będą mieć miejsce w Restauracji Perła. Magda Gessler z programem “Kuchenne rewolucje” przyjechała do restauracji w poniedziałek, gdzie przed kamerami ocenia jasielski lokal. Najpierw nakręcono kilka ujęć na zewnątrz lokalu, a później przeniesiono się do środka, gdzie restauratorka spróbowała pierwszych potraw.

Nowa sygnalizacja w centrum Jasła – Czytelnicy komentują! [Czytano: 6788 razy]

Nowo zamontowane w Jaśle światła mają tworzyć tzw. “zieloną falę”, poprawiającą płynność ruchu w centrum Jasła, nasi Czytelnicy informują jednak, że jest przeciwnie. W sobotę zostały uruchomione dwa nowe sygnalizatory na przejściach dla pieszych na wysokości Starostwa Powiatowego i deptaka synchronizowanej z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic K. Wielkiego, Szajnochy, Modrzejewskiego.

Elektryczne hulajnogi z Jasła [Czytano: 12560 razy]

Na niemiecki rynek liczą także konstruktorzy z Jasła. Swój ekologiczny miejski pojazd zaprezentowali na niemieckich targach lotniczych i niemal natychmiast elektryczną hulajnogą zainteresowali się producenci. Patrząc na zatłoczone w ten weekend drogi pewnie możemy być spokojni o przyszłość takiej hulajnogi.

Pokaz kaskaderski w Jaśle: Płonące obręcze, amerykańskie Monster Trucki [Czytano: 9901 razy]

Trwający blisko dwie godziny pokaz kaskaderski zaprezentowali kaskaderzy z jednej z największych w Europie grup Flott Cascaders Team. Jazda samochodem na dwóch kołach, skoki na quadach i motocyklem nad rzędem samochodów, płonące ściany, obręcze, a wisienką na torcie były ameryskańskie Monster Trucki.

Tereny rekreacyjne przy Kwiatowej w Jaśle oficjalnie otwarte [Czytano: 9817 razy]

W niedzielę, 2 czerwca do dyspozycji mieszkańców Jasła i turystów oddany został teren rekreacyjny przy ulicy Kwiatowej w Jaśle. W ramach realizowanego przez miasto projektu na kwotę blisko pięciu milionów złotych, obszar wyrobiska pocegienialnego zamienił się w miejsce aktywnego wypoczynku.

Pijany kierowca uciekając potrącił policjanta [Czytano: 9742 razy]

Policjanci z jasielskiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę nietrzeźwego pirata drogowego. 33-letni kierowca BMW, mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, pędził 110 km/h w terenie zabudowanym. Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W czasie ucieczki potrącił interweniującego policjanta, dwukrotnie przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, próbował staranować blokujący go samochód. Jazdę zakończył pobytem w policyjnym areszcie. Grożą mu surowe konsekwencje.

Trwają prace przy budowie zielonego rynku [Czytano: 11307 razy]

Pogoda sprzyja pracom przy budowie zielonego rynku. Zakończono już montaż zadaszenia z konstrukcji drewna klejonego, kolejnym etapem będzie montaż pokrycia zadaszenia z elementów szklanych. Równolegle trwają prace przy nowej nawierzchni placu. Wartość projektu wynosi 1 mln 440 tys. zł, z czego dofinansowanie to 880 tys. zł. Prace mają zakończyć się końcem kwietnia br.

Trwają prace przy budowie zielonego rynku [Czytano: 9027 razy]

„Złoty Samowar” oraz 50 tys. zl to nagroda, o którą z artystami z najwyższej półki, walczył w sobotni wieczór podczas Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, jaślanin Michał Szpak. Młody artysta z Jasła wykonał przed zielonogórską publicznością utwór „Oczy Czornyje”, który jest uznawany za jeden z najbardziej znanych rosyjskich romansów. W tym roku na scenie, oprócz Michała pojawili się tacy artyści, jak: Janusz Radek, Ruzica, Vika&Marek Kościkiewicz, Golden Life, Kreuzberg, Mezo, czy Natalia Szroeder.

Lądowisko w Jaśle oficjalnie oddane do użytku [Czytano: 9286 razy]

Po kilku latach starań udało się oddać do użytku lądowisko w Jaśle, które usytuowane jest na łąkach w strefie przemysłowej nieopodal „Furnelu”. Liczący czterysta metrów długości i dwadzieścia pięć szerokości pas startowy został wyposażony w białe znaczki na jego obrzeżach. Powstanie lądowiska to zasługa współpracy jasielskiego magistratu z Jasielskim Stowarzyszeniem Lotniczym „Ikar”, które promuje lotnictwo w naszej okolicy. Po oficjalnym przecięciu wstęgi, poświęceniu pasa, na miejscu wylądowało dziesięć maszyn z zaprzyjaźnionych klubów lotniczych.

W Tarnowcu 18-latek ugodził nożem mężczyznę [Czytano: 9653 razy]

Policjanci zatrzymali 18-latka, który nożem zranił mieszkańca gminy Tarnowiec. Pijany napastnik trafił do policyjnego aresztu. Pokrzywdzony mężczyzna został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze zebrali dowody w tej sprawie i przedstawili sprawcy zarzut uszkodzenia ciała. Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po północy przed jednym z lokali w Tarnowcu. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że do 20-letniego mężczyzny i jego znajomych podszedł znany im 18-latek wraz z dwoma kolegami.

W Jaśle kręcono ujęcia do reportażu o Jarosławie Gowinie [Czytano: 9615 razy]

Ekipa telewizji TVN24 na początku tygodnia gościła na stadionie przy ul. Śniadeckich w Jaśle, gdzie kręciła ujęcia do reportażu o Jarosławie Gowinie, byłym Ministrze Sprawiedliwości, a w przeszłości bramkarzu drużyny Czarnych Jasło. Materiał telewizyjny kręcono podczas treningu piłkarzy Czarnych, a przed kamerą wywiadu udzielił Edward Nazgowicz, największa legenda Czarnych Jasło.

Termomodernizacja MOSiR i Gimnazjum nr 1 [Czytano: 9557 razy]

Do końca października br. zostanie przeprowadzona termomodernizacja Gimnazjum nr 1 w Jaśle oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podczas sesji 3 kwietnia br. Rada Miejska Jasła zmieniła uchwałę w sprawie realizacji zadania „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Jaśle” podjętą w czerwcu ubiegłego roku.

Stało się. Drużyna seniorów Czarnych Jasło wycofała się z rozgrywek! [Czytano: 9486 razy]

Stało się to, czego obawiali się wszyscy kibice jednego z najstarszych klubów piłkarskich na Podkarpaciu. Drużyna Czarnych Jasło, która po osiemnastu sezonach zdołała awansować w ubiegłym roku do III ligi wycofuje się z dalszej batalii o punkty w lidze. Decyzję o wycofaniu zespołu z rozgrywek podjął zarząd klubu podczas czwartkowego spotkania.

Trójmecz na rzecz byłego piłkarza Czarnych Jasło Tomasza Dziobka [Czytano: 9536 razy]

W niedzielne przedpołudnie, na stadionie głównym przy ulicy Śniadeckich 15 w Jaśle, rozegrany został trójmecz charytatywny, którego celem była zbiórka finansów na rzecz rehabilitacji byłego piłkarza oraz grającego trenera Czarnych Jasło. 30-letni, obecnie zawodnik grającego w klasie „A” Orła Bieździedza, uległ w ubiegłym tygodniu nieszczęśliwemu wypadkowi, w wyniku którego doznał poważnych uszkodzeń ciała.

Finał WOŚP: Rekordowa suma podczas 21. Finału [Czytano: 9191 razy]

Rekordową sumę 71 800 zł udało się zebrać kwestującym od godzin porannych w niedziele wolontariuszom w ramach 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na ulice Jasła oraz do okolicznych miejscowości wyruszyło blisko trzystu wolontariuszy ze specjalnie oznaczonymi oraz oplombowanymi puszkami, do których zbierane były wolne datki, które zostaną przekazane na sprzęt ratujący życie dzieci oraz – po raz pierwszy – na godną opiekę seniorów.

W sobotę walka „Niedział” kontra Bajor [Czytano: 8894 razy]

Rafał „Niedział” Niedziałkowski z Jasła wraca do oktagonu. W najbliższą sobotę rozstrzygnie się, kto jest najlepszym zawodnikiem MMA na Podkarpaciu. W walce, której organizatorem jest Polska Federacja Mieszanych Sztuk Walki, jako pojedynek wieczoru będzie starcie walka „Niedziała” z rzeszowianinem Szymonem Bajorem. Warto dodać, że zawodnicy będą walczyć kategorii wagowej +93 kg. Bajor w obecnej chwili znajduje się na dwunastej pozycji w rankingu MMA w Polsce.

Na terenie „Karpackiej Troi” powstanie platforma widokowa! [Czytano: 8593 razy]

Już w czerwcu przyszłego roku turyści, którzy odwiedzą „Karpacką Troję” w Trzcinicy będą mieli do dyspozycji jeszcze jedną trakcję, którą będzie platforma widokowa. Platforma usytuowana na terenie skansenu ma mieć wysokość 44 metrów, zaś zasięg obserwacyjny dla turystów będzie znajdować się na wysokości 33 metrów. – Wejście na platformę stanowić będzie integralną część zwiedzania skansenu – czytamy na oficjalnym profilu „Karpackiej Troi”. Dzięki sporej wysokości będzie można spojrzeć na cały obszar zabytkowego terenu.

Umowy solarne [Czytano: 8478 razy]

Od początku roku trwa podpisywanie umów z mieszkańcami Jasła na montaż układu solarnego wraz z dostawą urządzeń i uruchomieniem układu w ramach uczestnictwa w projekcie „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz innych domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”.

Pożar pomieszczeń piwnicznych przy ulicy Metzgera w Jaśle [Czytano: 8560 razy]

Cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle zostały zadysponowane w piątkowy wieczór około godziny 23 do pożaru pomieszczeń piwnicznych w jednym z bloków przy ulicy Metzgera w Jaśle. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że w jednym z pomieszczeń piwnicznych wybuchł pożar, który szybko został opanowany przez strażaków. Na miejscu panowało spore zadymienie, dlatego po ugaszeniu pomieszczenie zostało dokładnie sprawdzone przez przewietrzone specjalistycznym sprzętem.

Tragiczny pożar domu w Nowym Żmigrodzie. Zginęła dwójka dzieci [Czytano: 8560 razy]

Strażacy i policjanci pracują na miejscu tragicznego pożaru domu w Nowym Żmigrodzie w powiecie jasielskim. W płonącym budynku znajdowało się dwoje małych dzieci. Matce udało się wyjść z domu. Niestety dzieci nie zdołano uratować. O pożarze drewnianego domu w Nowym Żmigrodzie dyżurny Policji został powiadomiony dziś przed godz. 8. Na miejscu pracuje kilka zastępów straży pożarnej. W płonącym domu przebywała kobieta i jej dwoje małych dzieci. Kobietę po udzielonej pomocy została przewieziona do szpitala.

Odszedł na wieczną wartę… [Czytano: 8155 razy]

W dniu 30 maja 2013 r. w wieku 86 lat zmarł Mieczysław Mikulski, jaślanin z urodzenia, społecznik zasłużony dla naszego miasta. Tu ukończył szkołę podstawową i Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego. Prawie połowę życia przepracował w Rafinerii Nafty w Jaśle. W pamięci lokalnej społeczności zapisał się jako wspaniały instruktor harcerski i regionalista – fotograf i dokumentalista jasielski.

Nie chcesz grzywny, szukaj czerwonych pojemników [Czytano: 8155 razy]

Wzorem krajów zachodnich elektrośmieci będziemy wyrzucać do przystosowanych w tym celu kontenerów? Nowe przepisy dotyczące odbioru śmieci, które zaczęły obowiązywać 1 lipca br., wymuszą kompleksową segregację odpadów. Osobno wyrzucać należy szkło, plastik, makulaturę, ale także elektrośmieci i odpady, np. budowlane. Gdzie jednak je oddawać, skoro do ogólnych kontenerów wrzucać ich nie wolno?

Wypadek w Siepietnicy. Siedem osób trafiło do szpitala [Czytano: 12366 razy]

Siedem osób zostało poszkodowanych w wypadku drogowym, do którego doszło przed godziną 19 w miejscowości Siepietnica (pow. jasielski). Na miejscu zdarzenia pracują funkcjonariusze Policji. Po godzinie 21 droga została odblokowana. Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie kierująca Renaultem 19, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Biecza w kierunku Jasła samochodowi osobowemu marki Renault Megane. W obu pojazdach podróżowało po cztery osoby.

Odsłony poszczególnych tematów pochodzą z dnia 31.12.2013, stąd mogą występować niewielkie rozbieżności, gdyż materiały archiwalne są bardzo często przez Was wyświetlane ponownie.

25 najchętniej czytanych i komentowanych tematów w 2013 roku!

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na łamach Jaslonet.pl opublikowaliśmy dla Was ponad osiemset artykułów oraz blisko dwieście galerii. Nasza wydajna praca nie byłaby możliwa bez współpracy z licznymi instytucjami, m. in: Urzędem Miasta w Jaśle, Starostwem Powiatowym w Jaśle, Urzędem Gminy Jasło, Jasielskim Domem Kultury, Młodzieżowym Domem Kultury, Państwową Strażą Pożarną w Jaśle, Komendą Powiatową Policji w Jaśle, Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie, Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Jaśle, JKS Czarnymi 1910 Jasło, MKS „MOSiR” Jasło, UKS-ASW Judo-Jasło, UKS Judo Jasło,  placówkami oświatowymi, politykami, samorządowcami oraz wójtami i sołtysami gmin z terenu powiatu jasielskiego.

Mijający właśnie 2013 rok był także dowodem na to, że jesteśmy przez Państwa darzeni zaufaniem oraz tym, że chcecie bardzo często pomagać nam w współtworzeniu artykułów prasowych oraz ciekawostek z różnych rejonów naszego miasta oraz całego powiatu jasielskiego, na którego terenie działamy. Cieszy nas także, że w wielu sytuacjach informujecie Państwo naszą redakcję o różnych wydarzeniach. Mamy także nadzieję, że przyszły 2014 rok będzie jeszcze lepszy.

Dziękujemy!
Zespół Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixxi
ixxi
2024 lat temu

To chyba miejsce, gdzie mozemy wam podziekowac. Dzieki za to co robicie, wytrwałości. Pozdrawiam i dobrego nowego roku.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x