MiastoWażne wydarzeniaWiadomości

Aby ferie były bezpieczne

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jak unikać zagrożeń związanych z zimowym wypoczynkiem? Na te i wiele innych pytań odpowiadają policjanci w trakcie spotkań z uczniami, którzy w najbliższy poniedziałek rozpoczną zimowe ferie. Dla dzieci i młodzieży będzie to czas beztroski, dla policjantów pracowity okres, w którym najważniejszym zadaniem stanie się zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym.

Aby ferie były bezpieczne
Aby ferie były bezpieczne

Już od kilku dni, policjanci odwiedzają szkoły i spotykają się z uczniami, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie w czasie ferii. Funkcjonariusze wskazują zagrożenia z jakimi dzieci mogą się spotkać w trakcie zimowego odpoczynku oraz możliwości ich unikania. Przestrzegają również przed skutkami lekkomyślnych i niebezpiecznych zachowań podczas zimowych zabaw.

Chociaż ferie rozpoczynają się w poniedziałek, to już od piątku część uczniów wyjedzie w podróż do miejsc zimowego wypoczynku. Bezpieczeństwa na drogach strzec będą policjanci i inspektorzy transportu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzać będą stan techniczny autobusów używanych do przewozu dzieci. Skontrolują stan trzeźwości kierujących pojazdami, a także uprawnienia i kwalifikacje zawodowe kierowców wykonujących przewozy autokarowe.

Przypominamy, że na życzenie rodziców, czy opiekunów, policjanci ruchu drogowego mogą skontrolować autobus przed wyjazdem w podróż.  W ten sposób możemy upewnić się, że przewoźnik stworzył warunki bezpiecznego podróżowania. Osoby zainteresowane taką kontrolą prosimy o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Jaśle tel. 13 44 38 350 (w godz. 8-15). Aby uniknąć zbędnego czekania prosimy z wyprzedzeniem umawiać się na kontrolę autokaru, podając dokładną godzinę i miejsce jego odjazdu.

Wraz z rozpoczęciem ferii, policjanci będą patrolować miejsca spotkań dzieci i młodzieży, odwiedzą również zimowiska. Tam będą spotykać się z ich uczestnikami oraz opiekunami. Pojawią się także w okolicach rzek i zbiorników wodnych, gdzie może dochodzić do niebezpiecznych zabaw na lodzie.

Do rodziców i opiekunów zwracamy się z prośbą o zwracanie szczególnej uwagi, na to co robią ich pociechy, gdzie, z kim i jak spędzają swój wolny czas. Przed wyjazdem dziecka na zimowy wypoczynek porozmawiajmy z nim o zagrożeniach, jakie może napotkać. Przekażmy dziecku podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wytłumaczmy, w jaki sposób w razie potrzeby będą mogły wezwać pomoc.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LIZODROP
LIZODROP
2024 lat temu

Aby ferie były bezpieczne=nie wychodź z domu….

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x