r e k l a m a
PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

I Sesja Rady Miasta. "Nie chcemy wpływać na werdykt mieszkańców"

Pierwsza sesja Rady Miasta nie przyniosła nam oczekiwanej informacji o nowych przewodniczących Rady. Decyzją Rady I sesja zostanie kontynuowana w poniedziałek, 6 grudnia. Poznamy wówczas nowego przewodniczącego rady i jego zastępców.

Sesja Rady Miasta (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Decyzja o przeniesieniu tego punktu na poniedziałek była podyktowana drugą turą wyborów, która odbędzie się w niedzielę.
Aby przed drugą turą wyborów rozstrzygnięciami w radzie nie wpływać na werdykt mieszkańców Jasła – wyjaśnił radny Zdzisław Dziedzic.
I sesję szóstej kadencji rozpoczął przewodniczący poprzedniej kadencji Andrzej Dybaś, który po przywitaniu radnych i zaproszonych gości oddał głos radnemu seniorowi, Zdzisławowi Dziedzicowi.
Zdzisław Dziedzic (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Otwieram pierwszą sesję Rady Miasta szóstej kadencji – tymi słowami rozpoczął pierwsze obrady nowo wybranej Rady Miasta Zdzisław Dziedzic.
Po raz pierwszy w historii do Rady Miasta zostało ponownie wybranych aż 14 radnych, sprawujących mandat w minionej kadencji.
To jest bardzo zobowiązujące dlatego, że jednak mieszkańcy ocenili waszą działalność w czasie tych 4 lat i upoważnili was dalej do współgospodarowania miastem – mówił Zdzisław Dziedzic.
Następnie rotę przysięgi odczytał Krzysztof Czeluśniak, najmłodszy w Radzie Miasta:
Krzysztof Czeluśniak (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Wierny Konstytucji i praw Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na uwadze dobro mojej gminy i jej mieszkańców.
Po uroczystym ślubowaniu, radni jednogłośnie podjęli decyzję na wniosek przewodniczącego-seniora o przerwaniu sesji i kontynuowania jej 6 grudnia.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek
Bolek
2022 lat temu

Tak ani „uczciwie „kupczyć się nie da gdy nie wiadomo kto będzie burmistrzem.Po wyborze burmistrza wazelinka i bicie czołem,ale wy radni jesteście żałośni.Pobawię się w jasnowidza i powiem tak : bez względu kto będzie burmistrzem PO spadnie na cztery łapy jak Kurowska (PiS-7 i PO-4) ,jak Czernecki (Jaślanie-5 ,PO-4 i PSP-3) w obu przypadkach mają conajmniej Przew. RMJ i V-ce Burmistrza no i co najważniejsze PEŁNĄ GĘBĘ FRAZESÓW dla głupich wyborców.

Jaro
Jaro
2022 lat temu

Myślcie co chcecie a ja wiem swoje;
JASŁO BYŁO , JEST I BĘDZIE PISOWSKIE a burmistrzem Pani Maria Kurowska !!!!

lechosław.pl
lechosław.pl
2022 lat temu

Czy Ty Jaro też jesteś na prochach jak swego czasu Twój idol?
Zapomnijcie o PiSieee.Nauczyciele do szkół !

PLXXI
PLXXI
2022 lat temu

Dlaczego logo PIS-u skurczyło się na plakatach Pani Burmistrz?

jaślan
jaślan
2022 lat temu

Czy za samo ślubowanie też się należy dieta? Tak tylko pytam, z ciekawości…

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2022 lat temu

Wybór aż 14 radnych z poprzedniej kadencji świadczy o poziomie wyborców,o ich nieobliczalności wobec oczywistych faktów -bezradności!

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2022 lat temu

Oj co ja będę robił jak przegra Kurowska? Komu laurki będę musiał pisać no komu doradzcie!!!

pablo
pablo
2022 lat temu

ZA 4 LATA MłODZI GłOSUJEMY NA MłODYCH A NIE NA STARYCH WYJADACZY???

S-S
S-S
2022 lat temu

Jaki pęd do władzy.Wystarczy popatrzeć na tego starca Dziedzica.Zdrowie fizyczne w tym wieku nie najlepsze,a psychiczne-szkoda gadać.Każdy z nas,jeśli dożyje tego wieku będzie starcem.Ale człowiek nie może zapominać,że trzeba ze sceny godnie zejść.

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x