PolitykaWażne wydarzeniaWiadomości

I Sesja Rady Miasta. "Nie chcemy wpływać na werdykt mieszkańców"

Pierwsza sesja Rady Miasta nie przyniosła nam oczekiwanej informacji o nowych przewodniczących Rady. Decyzją Rady I sesja zostanie kontynuowana w poniedziałek, 6 grudnia. Poznamy wówczas nowego przewodniczącego rady i jego zastępców.

Sesja Rady Miasta (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Decyzja o przeniesieniu tego punktu na poniedziałek była podyktowana drugą turą wyborów, która odbędzie się w niedzielę.
Aby przed drugą turą wyborów rozstrzygnięciami w radzie nie wpływać na werdykt mieszkańców Jasła – wyjaśnił radny Zdzisław Dziedzic.
I sesję szóstej kadencji rozpoczął przewodniczący poprzedniej kadencji Andrzej Dybaś, który po przywitaniu radnych i zaproszonych gości oddał głos radnemu seniorowi, Zdzisławowi Dziedzicowi.
Zdzisław Dziedzic (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Otwieram pierwszą sesję Rady Miasta szóstej kadencji – tymi słowami rozpoczął pierwsze obrady nowo wybranej Rady Miasta Zdzisław Dziedzic.
Po raz pierwszy w historii do Rady Miasta zostało ponownie wybranych aż 14 radnych, sprawujących mandat w minionej kadencji.
To jest bardzo zobowiązujące dlatego, że jednak mieszkańcy ocenili waszą działalność w czasie tych 4 lat i upoważnili was dalej do współgospodarowania miastem – mówił Zdzisław Dziedzic.
Następnie rotę przysięgi odczytał Krzysztof Czeluśniak, najmłodszy w Radzie Miasta:
Krzysztof Czeluśniak (fot. W. Żebracki, Jaslonet.pl)
Wierny Konstytucji i praw Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na uwadze dobro mojej gminy i jej mieszkańców.
Po uroczystym ślubowaniu, radni jednogłośnie podjęli decyzję na wniosek przewodniczącego-seniora o przerwaniu sesji i kontynuowania jej 6 grudnia.
W. Żebracki
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek
Bolek
2024 lat temu

Tak ani „uczciwie „kupczyć się nie da gdy nie wiadomo kto będzie burmistrzem.Po wyborze burmistrza wazelinka i bicie czołem,ale wy radni jesteście żałośni.Pobawię się w jasnowidza i powiem tak : bez względu kto będzie burmistrzem PO spadnie na cztery łapy jak Kurowska (PiS-7 i PO-4) ,jak Czernecki (Jaślanie-5 ,PO-4 i PSP-3) w obu przypadkach mają conajmniej Przew. RMJ i V-ce Burmistrza no i co najważniejsze PEŁNĄ GĘBĘ FRAZESÓW dla głupich wyborców.

Jaro
Jaro
2024 lat temu

Myślcie co chcecie a ja wiem swoje;
JASŁO BYŁO , JEST I BĘDZIE PISOWSKIE a burmistrzem Pani Maria Kurowska !!!!

lechosław.pl
lechosław.pl
2024 lat temu

Czy Ty Jaro też jesteś na prochach jak swego czasu Twój idol?
Zapomnijcie o PiSieee.Nauczyciele do szkół !

PLXXI
PLXXI
2024 lat temu

Dlaczego logo PIS-u skurczyło się na plakatach Pani Burmistrz?

jaślan
jaślan
2024 lat temu

Czy za samo ślubowanie też się należy dieta? Tak tylko pytam, z ciekawości…

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2024 lat temu

Wybór aż 14 radnych z poprzedniej kadencji świadczy o poziomie wyborców,o ich nieobliczalności wobec oczywistych faktów -bezradności!

KLAUDIUSZ
KLAUDIUSZ
2024 lat temu

Oj co ja będę robił jak przegra Kurowska? Komu laurki będę musiał pisać no komu doradzcie!!!

pablo
pablo
2024 lat temu

ZA 4 LATA MłODZI GłOSUJEMY NA MłODYCH A NIE NA STARYCH WYJADACZY???

S-S
S-S
2024 lat temu

Jaki pęd do władzy.Wystarczy popatrzeć na tego starca Dziedzica.Zdrowie fizyczne w tym wieku nie najlepsze,a psychiczne-szkoda gadać.Każdy z nas,jeśli dożyje tego wieku będzie starcem.Ale człowiek nie może zapominać,że trzeba ze sceny godnie zejść.

Back to top button
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x