r e k l a m a
MiastoWiadomości

Na spotkaniu w Urzędzie Miasta omawiano sytuację Czarnych Jasło

Sytuacja finansowa klubu Czarni Jasło była głównym celem spotkania, które odbyło się 10 czerwca w Urzędzie Miasta w Jaśle. W spotkaniu, które odbyło się dziś na zaproszenie Burmistrza Jasła, uczestniczyli przedstawiciele biura senatorskiego Alicji Zając i poselskiego Bogdana Rzońcy, władze starostwa i gminy Jasło, radni Rady Miejskiej Jasła oraz Zarząd i przedstawiciele Klubu Czarni Jasło.

Na spotkaniu w Urzędzie Miasta omawiano sytuację Czarnych Jasło (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Klub Czarni 1910 Jasło znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Pozostawiony po poprzednim Zarządzie dług, jak również koszty bieżącej działalności sprawiają, że klub bez sponsora strategicznego nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować.

Spotkanie miało na celu przedstawienie realnych kosztów działalności klubu i form wsparcia, które otrzymuje. Zarząd przedłożył sprawozdanie finansowe i sportowe za 2012 r., przedstawiając jednocześnie bieżące koszty utrzymania Klubu. Dodatkowo przedstawiciele Czarnych Jasło podkreślili, iż jednym z ich pierwszych działań były spotkania z ludźmi biznesu, a także wysłanie ofert o sponsoring do jasielskich firm oraz przedsiębiorstw. Kartą przetargową miał być awans I drużyny do III ligi lubelsko-podkarpackiej. Niestety działania te nie spotkały się z dużym oddźwiękiem i do tej pory nie udało się pozyskać sponsora strategicznego.

Tymczasem główne wsparcie Klub otrzymuje od Miasta Jasła, które w całości pokrywa utrzymywanie wszystkich drużyn młodzieżowych, a także pokrywa utrzymanie stadionu przy ul. Śniadeckich, przekazując na ten cel dotację dla MOSiR Jasło. Dodatkowo Miasto bezpłatnie udostępnia stadion sportowy przy ulicy Sportowej, przy czym klub ponosi koszty utrzymania stadionu i zużycia mediów. Efektem spotkania było określenie dalszych działań, które mogłyby naprawić sytuację w Czarnych Jasło. Ze swojej strony Klub, pomimo braku środków finansowych, zobowiązał się do dokończenia rundy wiosennej oraz do przygotowania strategii działania na sezon piłkarski 2013/2014. Miasto podtrzymało deklarację dalszego wsparcia jasielskiego Klubu m.in. poprzez utrzymywanie wszystkich drużyn młodzieżowych, utrzymywanie obiektów sportowych, a także organizację kolejnego spotkania z przedsiębiorcami, którzy mogliby wesprzeć finansowo drużynę seniorską.

Jedną z wypracowanych propozycji było także przejęcie kosztów utrzymania trenerów młodzieżówki przez Miasto, na co wstępnie wyrażono zgodę. W związku z tym, że około 70 procent młodzieży trenującej w Czarnych Jasło pochodzi z okolicznych miejscowości, sekretarz gminy Małgorzata Dubiel poinformowała, że Gmina mogłaby udzielić na ten cel wsparcia finansowego. Wymaga to jednak przedstawienia sytuacji Radzie Gminy. Reprezentujący na spotkaniu starostę, wicestarosta jasielski Franciszek Miśkowicz, zaznaczył, że Starostwo Powiatowe nie ma możliwości wsparcia finansowego Klubu. Ze strony przedstawicieli parlamentarzystów nie padły żadne deklaracje oraz propozycje pomocy dla Klubu. Sytuacja Klubu w dalszym ciągu jest trudna, jednak zaangażowanie i wspólne dyskusje dają nadzieję na jej poprawę.

Czarni Jasło / UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
prawy i sprawiedliwy
prawy i sprawiedliwy
2024 lat temu

Żeby było sprawiedliwie, to Miasto powinno przejąć koszty utrzymania trenerów innych dyscyplin tj. judo, karate,MMA,cykliści, piłka siatkowa, pływanie, piłka nożna (pozostałe kluby),tenis ziemny, szachy,narciarstwo…

kibic
kibic
2024 lat temu

Nawet jak miasto da 600 tyś. to co z tego jak nie potrafi się nimi zarządzać, zarząd ma plan a taki żeby doić pieniądze z miasta. Porównują do Krasnika ze miasto dało tam pieniądze, tak ale tam grają swoimi zawodnikami i im się chce walczyć, a u nas co nie ma kasy nie ma gry. Są grupy młodzieżowe ale co z tego jak chłopaki gdy konczą wiek juniora w większośći zasilają pobliskie kluby po wioskach. Ale tak to jest jak za zarządzanie w klubie się bierze ktoś kto nie ma o tym pojęcia !

....
....
2024 lat temu

Czarni najlepiej by chcieli żeby wszystkie pieniądze przeznaczone na sport w Jaśle zostały im dane!!! A wyników jak nie było tak nie ma, może czas się poważnie na tym zastanowić droga jasielska władzo ?

Łajza wkurzona!
Łajza wkurzona!
2024 lat temu

Zlikwidować Klub.Gadka szmatka nie pomogą.Kasy nie ma i nie będzie. Skoro w Jasle z założenia udać się nic nie może,to dlaczego niby Czarne mają być wybielone???

ff
ff
2024 lat temu

w nosie mam tradycji nie życzę sobie żeby z moich podatków płacona kopaczom w galę

Zobacz także
Close
Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x