MiastoWiadomości

Nielegalni imigranci w Jaśle

Pięciu nielegalnych imigrantów z Pakistanu zatrzymali policjanci z jasielskiej komendy. Mężczyźni, po przecięciu plandeki naczepy jadącego z Grecji  tira, wyskoczyli z pojazdu na jednej z ulic Jasła. Policjanci cudzoziemców przekazali funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Nielegalni imigranci w Jaśle

Wczoraj około godz. 14.30 dyżurny komendy  otrzymał niecodzienne zgłoszenie. Kierowca tira zawiadomił, że po przecięciu plandeki z naczepy jego pojazdu wyskoczyło kilku mężczyzn.

Skierowani na ul. Krakowską policjanci w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że sygnał o wyskakujących z naczepy osobach otrzymał od jadącego za nim kierowcy busa. Gdy zatrzymał samochód, okazało się, że mężczyźni przecięli plandekę, wyskoczyli z jadącego pojazdu i uciekli. Kierowca tira jechał z Grecji do czeskiego Liberca z ładunkiem aluminiowych taśm.

Nielegalni imigranci w Jaśle

Po rozpytaniu kierującego tirem mieszkańca Radomia, policjanci rozpoczęli poszukiwania opisanych osób. W trakcie sprawdzania pobliskiego terenu funkcjonariusze zauważyli w rejonie jednego z marketów pięciu młodych mężczyzn o ciemnej karnacji. Cudzoziemcy zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. W toku dalszych czynności policjanci potwierdzili, że są to osoby, które wyskoczyły z naczepy ciężarowego dafa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymani to obywatele Pakistanu w wieku od 17 do 44 lat. Mężczyźni nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci imigrantów przekazali funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Sanoku, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2024 lat temu

no to teraz „wykopki” panie i panowie ze Sluzby Granicznej i Policji..takich nam tu nie trzeba

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x