MiastoWiadomości

Oszukiwali na „przewałkę”

Dwaj obywatele Słowacji usłyszeli od policjantów z jasielskiej komendy  zarzuty  oszustwa. Mężczyźni działając metodą na tzw. przewałkę, wyłudzali pieniądze podczas zakupów w sklepach. Podejrzani „wpadli” na terenie powiatu ropczyckiego, dzięki czujności będącego po służbie policjanta.

Oszukiwali na "przewałkę"

Funkcjonariusze z jasielskiego wydziału kryminalnego od pewnego czasu prowadzili czynności w sprawie oszustw na tzw. przewałkę, do których dochodziło na terenie Jasła. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że sprawcy płacąc za drobne zakupy wręczali kasjerce banknot o wysokim nominale. Po otrzymaniu reszty stwarzali sytuację rzekomej zamiany otrzymanych banknotów o niskich nominałach na banknot o wyższej wartości. Poprzez zagadywanie, pozorowanie pomyłek w liczeniu i kolejne zamiany udawało się im wprowadzić w błąd kasjerki, dzięki czemu wyłudzali jednorazowo do 150 zł.

Policjanci zajmujący się sprawą przekazali  rysopisy oszustów wraz z opisem metody ich działania pozostałym jednostkom Policji z terenu Podkarpacia. W miniony czwartek policjant z posterunku w Wielopolu Skrzyńskim w czasie wolnym od służby, robiąc zakupy w jednym z ropczyckich sklepów, zauważył mężczyzn, których wygląd i ubiór odpowiadał opisowi oszustów zawartemu w telegramie z Jasła, z którym wcześniej się zapoznał. Dzięki spostrzegawczości funkcjonariusza podejrzani zostali zatrzymani. O tym zdarzeniu przeczytasz tutaj.

Podejrzanymi okazali się obywatele Słowacji w wieku 36 i 32 lat. Mężczyźni trafili do jasielskiej komendy. Na podstawie zgromadzonych dowodów funkcjonariusze starszemu z nich postawili cztery zarzuty oszustwa, a jego koledze dwa. Wobec zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x