r e k l a m a
MiastoWiadomości

Szpital bez Miasta?

Początkiem października Szpital Specjalistyczny w Jaśle poszerzył swoją ofertę o nowy Oddział Diabetologii, a w tym tygodniu planowane jest oficjalne zakończenie zadania polegającego na „Rozbudowie i doposażeniu Bloku Operacyjnego oraz Centralnej Sterylizacji wraz z niezbędną infrastrukturą”.

Szpital bez Miasta?

Miasto Jasło niezmiernie cieszy się z faktu, iż poprawia się dostępność i jakość usług zdrowotnych na naszym terenie. Ma ono też w tym swój udział, ponieważ bezustannie włącza się we wspieranie finansowe jasielskiego szpitala, chociaż ten podlega Starostwu Powiatowemu.

Corocznie z budżetu miejskiego przekazywane są środki na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego,karetek pogotowia itd. Tylko w tym roku Rada Miejska Jasła jednogłośnie przyznała 180 tys. złotych dotacji na zakup aparatury medycznej do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Podobnie działania mają miejsce w innych dziedzinach,między innymi w zakresie modernizacji dróg i chodników. Część ulic na terenie miasta to drogi powiatowe, za które odpowiada Starostwo Powiatowe. Miasto w ciągu ostatnich czterech lat przekazało na ich modernizację prawie 1 mln zł.

Fakt, że na organizowane przez Starostwo Powiatowe i jasielski szpital spotkania, nie są zapraszane władze miasta, nie oznacza, że tej współpracy nie ma. Bez wątpienia w najbliższym czasie szpital o taką pomoc poprosi. Natomiast w kwestiach personalnych nie zabieramy głosu.

Władze Miasta tą drogą – bo nie jest im dane bezpośrednio uczestniczyć w tych ważnych dla szpitala wydarzeniach – przekazują wyrazy uznania dla osób zaangażowanych w jego rozwój.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x