MiastoWiadomości

Uroczyste obchody Dnia Sybiraka w Jaśle

Starosta Jasielski Adam Kmiecik uczestniczył w uroczystości związanej z obchodami Dnia Sybiraka w 75. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 2014 r.

Uroczyste obchody Dnia Sybiraka w Jaśle

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dzień 17 września ustanowił Dniem Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu. Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy zesłanych na Syberię.

Uroczyste obchody Dnia Sybiraka w Jaśle

W tym roku obchodzimy w Polsce to święto po raz jedenasty. W Jaśle, na skwerze „Golgota Wschodu” przy ILO, odczytany został apel poległych. Parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, szkół i żołnierzy AK złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą.

Uroczyste obchody Dnia Sybiraka w Jaśle

Wygłoszono także okolicznościowe wystąpienia. Całości uroczystości towarzyszyła kolejowa orkiestra dęta, poczty sztandarowe i harcerze.

Powiat Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
czerwony jak cegłaannagol Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gol
Gość
gol

Bogdan będzie Burmistrzem Jasła. Koniec . Kropka.

anna
Gość
anna

wszyscy bądzcie burmistrzami i tak gówno narobicie rzygać mi się chce jak widzę i słyszę tą polityczną przepychanke….każdy myśli tylko o sobie nikt nie pragnie szczęcia ogółu…mam słowa ale wolę ich nie używać puplicznie bo jeszcze mam jakieś hamulce co nie mogę powiedzoieć o naszych politykach!!!!!!!

czerwony jak cegła
Gość
czerwony jak cegła

Dajcie tą rudą pod ocenę ludu. Ma Pani mój głos gdziekolwiek by Pani nie wystartowała.

Close
X