MiastoWiadomości

Uroczyste obchody Dnia Sybiraka w Jaśle

Starosta Jasielski Adam Kmiecik uczestniczył w uroczystości związanej z obchodami Dnia Sybiraka w 75. rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę 17 września 2014 r.

Uroczyste obchody Dnia Sybiraka w Jaśle

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dzień 17 września ustanowił Dniem Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian, jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu. Tego dnia w całej Polsce wspominane są losy zesłanych na Syberię.

Uroczyste obchody Dnia Sybiraka w Jaśle

W tym roku obchodzimy w Polsce to święto po raz jedenasty. W Jaśle, na skwerze „Golgota Wschodu” przy ILO, odczytany został apel poległych. Parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, szkół i żołnierzy AK złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą.

Uroczyste obchody Dnia Sybiraka w Jaśle

Wygłoszono także okolicznościowe wystąpienia. Całości uroczystości towarzyszyła kolejowa orkiestra dęta, poczty sztandarowe i harcerze.

Powiat Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gol
gol
2024 lat temu

Bogdan będzie Burmistrzem Jasła. Koniec . Kropka.

anna
anna
2024 lat temu

wszyscy bądzcie burmistrzami i tak gówno narobicie rzygać mi się chce jak widzę i słyszę tą polityczną przepychanke….każdy myśli tylko o sobie nikt nie pragnie szczęcia ogółu…mam słowa ale wolę ich nie używać puplicznie bo jeszcze mam jakieś hamulce co nie mogę powiedzoieć o naszych politykach!!!!!!!

czerwony jak cegła
czerwony jak cegła
2024 lat temu

Dajcie tą rudą pod ocenę ludu. Ma Pani mój głos gdziekolwiek by Pani nie wystartowała.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x