r e k l a m a
PolitykaWiadomości

W następny czwartek XIX Sesja Rady Powiatu w Jaśle

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 16 lutego 2012 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle, Rynek 18, III p., odbędzie się XIX Sesja Rady Powiatu w Jaśle, z następującym porządkiem obrad:

Sesja Rady Powiatu w Jaśle (fot. Katarzyna Pacwa, Starostwo Powiatowe)

1. Otwarcie sesji.
2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Wprowadzenie ewentualnych zmian do porządku obrad.
5. Wybór Komisji Wnioskowej.
6. Podjęcie uchwał w sprawie:
a) zmiany uchwały budżetowej Powiatu Jasielskiego na 2012 r.
b) zamiaru przekształcenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1 w Jaśle wchodzącej w skład Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.
c) zamiaru przekształcenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 im. Generała Józefa Hallera w Jaśle wchodzącej w skład Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.
d) zamiaru przekształcenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej im. Generała Józefa Hallera wchodzącej w skład Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.
e) zamiaru przekształcenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 w Jaśle wchodzącej w skład Zespołu Szkół Nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle.
f) zamiaru przekształcenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 4 w Jaśle wchodzącej w skład Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle.
g) zamiaru przekształcenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 5 w Jaśle wchodzącej w skład Zespołu Szkół Budowlanych im. Króla K. Wielkiego w Jaśle.
h) zamiaru przekształcenia Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Trzcinicy wchodzącej w skład Zespołu Szkół im. prof. T. Marchlewskiego w Trzcinicy.
i) zamiaru przekształcenia Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle wchodzącego w skład Zespołu Szkół Nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle.
j) zamiaru likwidacji Technikum Uzupełniającego Nr 1 wchodzącego w skład Zespołu Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle.
k) zamiaru likwidacji Technikum Uzupełniającego Nr 3 wchodzącego w skład Zespołu Szkół Nr 3 im. Stanisława Pawłowskiego w Jaśle.
l) zamiaru likwidacji Technikum Uzupełniającego Nr 4 wchodzącego w skład Zespołu Szkół Nr 4 w Jaśle.
m) zamiaru likwidacji Techniku Uzupełniającego Nr 2 im. Generała Józefa Hallera wchodzącego w skład Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle.
n) wyrażenia zgody na najem powierzchni użytkowej znajdującej się w użytkowaniu Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.
o) wyrażenia zgody na użyczenie pomieszczeń w budynku stanowiącym współwłasność Powiatu Jasielskiego.
p) wyrażenia zgody na najem w trybie bezprzetargowym pomieszczeń w budynku stanowiącym współwłasność Powiatu Jasielskiego.
q) wyrażenia zgody na dzierżawę części nieruchomości Powiatu Jasielskiego w Nowym Żmigrodzie.
7. Roczne Sprawozdanie Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle ze swojej działalności oraz informacja o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego w Powiecie.
8. Informacja Prokuratora Rejonowego w Jaśle o stanie przestępczości na terenie Powiatu.
9. Sprawozdanie Komisji Rady Powiatu ze swojej działalności za 2011 rok.
10. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Powiat.
11. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz prac Zarządu w okresie międzysesyjnym.
12. Interpelacje i zapytania radnych.
13. Odpowiedź na interpelację.
14. Wolne wnioski.
15. Sprawy różne.
16. Zamknięcie obrad.

Bogusław Kręcisz
Przewodniczący Rady

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bezradność
bezradność
2024 lat temu

Sądzić należy,że poprzez napięty ,bogaty program sesja trwać będzie ponad cztery lata,czyli przebije czasem trwania Sejm czteroletni.A jakie z tego będą ogromne korzyści,to wystarczy popatrzeć na przedstawiony program.Samo gadanie o szkołach ich przemianowaniach ich likwidacjach zamyka się 13-oma punktami.Jest nadzieja,że uczniowie z I-szych klas z likwidowanych szkół w okresie trwania sesji zdązą ich ukończyć. Inny,a jakże istotny temat,to powolna likwidacja opieki społecznej w Jaśle i przekazywanie prywatnym podmiotom pomieszczeń i i zainstalowanych w nich urządzeń Czyli opieka społeczna dla swoich i forsiastych.Tak niedyś powiadał słynny Urban „rząd się jakoś wyżywi”.Powstało wówczas ogromne larum,dzisiaj jest to faktem

sp
sp
2024 lat temu

I już wiemy za co biorą wynagrodzenie radni,szkoła im.ignacego czy baltazara to jest bardzo ważna sprawa,nieważne są dzieci głodujące,chodzące kilometrami do szkoły,ludzie którzy nie mają co do garnka włożyć,kupić opał -ważne są bzdury z nazewnictwem bo innych problemów w mieście nie ma tak trzymać 'bezradni’.

zaradność ZOZ
zaradność ZOZ
2024 lat temu

Aktualna sytuacja w lecznictwie jasielskim.Należy zrobić rezonans magnetyczny kolana.Z wielkimi oporami otrzymano od rodzinnego skierowanie do ortopedy po skierowanie na rezonans.Do ortopedy zarejstroano się z 3 m-cznym okresem wyczekiwania.Po uzyskaniu od ortopedy skierowania na rezonans należy dalsze 3 m-ce odczekać na zrobienie rezonansu.W międzyczasie skontaktowano się ze szpitalem przy ul.Lwowskiej w celu uzyskania informacji jak wygląda prywatne wykonanie rezonansu.Otóż cena wynosi 500 zł,a z kontrastem 650 zł.Czas wyczekiwania 3 dni.Pytanie do P.Kmiecika .Dla kogo zakupiono ze środków publicznych urządzenia na wyposażenie szpitala?Na pewno nie dla rencistów,na pewno nie dla emerytów,na pewno nie dla ich dzieci.

ZOZ
ZOZ
2024 lat temu

Rezonans Magnetyczny w tutejszym Szpitalu nie jest szpitala – należało by sprawdzić najpierw a potem pisać

zaradność ZOZ
zaradność ZOZ
2024 lat temu

Z O Z z pełnym szacunkiem, dla niepełnej podanej informacji.Czy mieszkańcy tak stopniowo i na raty będą się dowiadywać ,że najlepsze kęski w jasielskim szpitalu już są przekazane prywatnym podmiotom i praktycznie ludzie starzy,schorowani mogą wyłącznie liczyć na leczenie z NFOZ ,a na które muszą czekać kwartałami,półroczami o ile się doczekają.Jeśli do tego zabierze się im refundację lekową ,to rece mogą zacierać ludzie z obsługi pogrzebów.Spodziewać się należy,że po najbliższej sesji reszta pomieszczeń szpitalnych wraz z wyposażeniem zostanie przekazana w prywatne ręce i publicznym zostanie prosektorium przyszpitalne..Smutne,ale tak to są prawdziwe perspektywy publicznego lecznictwa w Jaśle.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

@sp
faktycznie, szkoły im ignacego czy baltazara to sprawa marginalna, skoro potem absolwenci i tak piszą bzdetne komentarze. Takie przekształcenia są niezbędne w perspektywie zmiany podstawy programowej i jest to czysta formalność, która jednakowoż wymaga akceptacji organu prowadzącego. Ale cóż może o tym wiedziec ktoś, kto uważa, że szkoła jako taka jest sprawa marginalną. A jeś li chodzi o dzieci chodzące kilometrami do szkoły, to z nazewnictwa wnioskuję, że jest to sprawa miasta nie powiatu, gdyż chodzi o podstawówkę lub gimnazjum, artykuł dotyczy sesji rady Powiatu.

abiturient
abiturient
2024 lat temu

dragoness .Smutni absolwenci dawnej szkoly ,która niegdyś miała może chlubnego,a może nielubianego patrona i którzy nie wiele wyniesli wiedzy z tej szkoły,a zamiast pogłębiać i przekazywać wiedzę innym zajęli się pseudopolityką. Teraz im się nie podobają obecni patroni.Każda zmiana nazewnictwa czegokolwiek niesie ze sobą potężne koszty związane ze zmianąmi rejestracji,przemeldowań,pieczęci,dokumentacji.Może lepiej przeznaczyć te środki na doposażenie laboratoriów szkół,na dokarmianie uczniów z biednych rodzin,na stypendia dla uzdolnionych uczniów.Należy zauważyć,że w ostatnim 20-sto leciu w Jaśle i pow.jasielskim kilkakrotnie zmieniano patronów szkół i należy zadać pytanie,czy poprzednicy popełnili błąd ,a obecni nawiedzeni mają inne przemyślenia i upodobania ? ,W większości dobrym uczniom… Czytaj więcej »

Zobacz także
Close
Back to top button
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x